Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blockman Remix - stará hra v novém kabátku

  12:00aktualizováno  10. srpna 7:51
Vítejte ve světě kostiček a chrabrých inteligentních hrdinů. Právě takový je také náš panáček, aby však mohl své schopnosti předvést bude nutně potřebovat vaši ruku, která jej neomylně povede. Zvládnete to?
80

Blockman Remix

Platforma: Freeware
Výrobce: Bizar Guy

Stáhnout

Blockman RemixV poslední době se již stává prakticky zvykem, že jsou staré klasiky místo neustálého kopírování převáděny do modernějšího kabátku, který dokáže dát hře ten správný šmrnc. O něco podobného se pokoušeli také tvůrci dnešního dílka, přičemž ke své práci využili Dark Basic a nutno dodat, že je to asi jedna z nejlepších her za jeho pomocí vytvořená, kterou jsem měla tu čest vyzkoušet.

Jak sám název této zdařilé logické hříčky napovídá, opravdu hodně se sami autoři inspirovali ve staré klasice jménem Blockman, která však v jejich působivém 3D podání vypadá naprosto jinak. Hned na začátku budete nuceni shlédnout úvodní intro, s nímž si dali tvůrci záležet, ovšem i přes to se jedná o asi nejslabší část hry. Nejen že není příběh nikterak důležitý pro celý postup hrou, navíc využili divně vypadající 2D grafiky, která ve srovnání se zbytkem hry vypadá jedním slovem ošklivě. Blockman Remix

To jediné co potřebujete vědět je, že se převtělíte do role drobného chlapce s obrovskou silou, žijícího na planetě ve tvaru krychle. Jednoho dne ji však navštíví podivné mimozemské stvoření, postaví si na palouky dveře a vejde do nich. To by to nebyl náš zvědavý hrdina aby jej okamžitě nenásledoval a navíc dveře za sebou zabouchl, čímž si jednou pro vždy zavřel cestu zpátky.

V nově objeveném kraji na člověka jeho druhu nečeká však žádná vysněná dovolená, nýbrž pěkně fyzicky náročné logické zápolení. Uvězněn totBlockman Remixiž vždy bude na malém prostoru, kde jedinými předměty jsou bedny, dveře a klíč. Jednoduchým logickým spojením snadno přijdete na to, že je potřeba odemknout klíčem dveře, vyskákat po bednách a vejít do nich. Nebude to ale tak snadné jako z mého popisu, tvůrci vám totiž pochopitelně onu cestu až ke dveřím nepřipravili – to totiž zůstává na vás. Navíc je třeba si všimnout že bedny se barevně odlišují – ty světlejší tedy můžete jednoduše zvednout a poponést někam jinam, s těmi tmavšími ale ani o kousek nepohnete. Jisté omezení pak máte i v pohybu, neboť vyskočit nelze jak se vám zachce, ale pouze do výše jedné bedničky.

K technické stránce již ani není co dodávat, ta již byla v tomto článku chválena mnohokrát. Příjemná 3D komiksová s vhodným výběrem barev a příjemnou podbarvující hudbou – lepší rejsky této hry z poslední doby prostě nenajdete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz