Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BlockoFighter - nelítostný boj

  12:00aktualizováno  15. března 10:05
Také jste kdysi trávili spoustu času u stavebnic Lego? Tak to si jistě vychutnáte dnešní hru, která má právě s Legem mnoho společného. Těšit se ale mohou i všichni příznivci mlátiček a bojových sportů.

BlockoFighter

Platforma: Freeware
Výrobce: Miika Sell, Juha Kaarlas

Stáhnout

BlockofighterKdo by neznal stavebnice Lego, nad kterými jsme v dětství trávili tolik času při stavbě hradů, kosmických lodí a bůhví čeho všeho ještě? A řekněte sami, nechtěli byste si zase něco sestavit? Pokud ano, pak vám nezbude než vytáhnout stavebnici ze sklepa a doufat, že v ní zbylo ještě dost dílků, protože ve hře BlockoFighter se žádného stavění nedočkáte. Místo toho budete spolu se soupeřem vrženi do ringu, ve kterém se budete bít hlava nehlava až do konečného vítězství jednoho z vás. A jak vlastně tohle zápasení souvisí se stavebnicemi Lego? Inu vězte, že v ringu se utkají právě dva panáčci z Lega.

Vskutku netradiční, že? Takovou mlátičku jsme tu myslím ještě neměli. Co se týče bojových schopností paňďuláků, ty jsou dosti omezené, jak by se ostatně dalo čekat. Základním útokem je zde zběsilé mávání rukama. To se doporučuje provádět pokud možno co nejblíže u soupeře. Nesnažte se ale k němu přiblížit příliš rychle, ať ho neporazíte příliš brzy. Mávat rukama nad ležícím tělem je sice efektní, ale nijak to soupeřovi neubližuje. Pokud však protivník přecijen leží, je dobré jít neustále proti němu a kopat do něj, dokud se nezvedne. BlockofighterPak znovu roztočte ruce a mlaťte ho, až z něj budou lítat jednotlivé dílky. Pokud (až) se vám stane, že sami spadnete, jistě se vám bude hodit klávesa pro výskok, pomocí které se znovu postavíte na nohy. Výskok je ovšem i efektivním útočným manévrem. Není nic lepšího než vyskočit a kopnout soupeře do hlavy. Stačí pár takových výskoků a hlava se brzy odkutálí, což je jasným znamením vašeho vítězství. Při výskocích si ovšem musíte dávat pozor, aby vás soupeř dobře mířenou ranou nevyhodil mimo ring, což by znamenalo okamžitou prohru. Celkem se hraje na tři vítězství.

Do hry bohužel nebyla implementována možnost hry proti počítači, takže pokud si budete chtít BlockoFightera zahrát, musíte si přizvat druhého hráče, se kterým budete soupeřit na jednom počítači. BlockofighterPodpora hry přes síť bohužel také chybí. Docela dobře je na tom hra po grafické stránce. Jednotlivé dílky Lega zdobí odlesky dynamického světla apod. Volit můžete mezi různými rozlišeními a třemi úrovněmi detailů, ovšem pokud nevlastníte procesor pracující na frekvenci okolo 1 Ghz, pak na plynulou hru zapomeňte. Nepomůže ani menší rozlišení, ani snížená míra detailů. Jak sami autoři přiznávají, na vině je nepříliš optimalizovaný fyzikální engine. Jinak je ovšem fyzikální simulace velmi zdařilá. Za zmínku jistě stojí i povedená hudba, která bude podbarvovat sténání bojujících postaviček.

A stojí vlastně BlockoFighter za stažení? Určitě ano! Hra sice má své chyby (kromě zmíněné náročnosti na CPU je to hlavně prakticky neexistující variabilita), ale určitě vás bude alespoň nějaký čas bavit.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz