Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blok 2 - střílíme jako o život

aktualizováno 
Naprosto jednoduchou arkádu se podařilo vytvořit autorům Blok 2 a přesto zaujme. Cílovkou tedy nebudou naprostí herní fajnšmekři, hratelnost je ale na dobré úrovni a to je to hlavní.
66

Blok 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Embelo

  • dobrý design levelů
  • sympatická hratelnost
  • místy hodně jednoduchá grafika

Stáhnout
Blok 2Blok 2 dostal naprosto jednoduchý název a zařadil se do kategorie arkád a to dokonce natolik jednoduchých arkád, u nichž se autor ani neobtěžoval vytvářet se s nějakým příběhem. Ono by se ale stejně asi jednalo o něco klišovitého vzhledem k tomu, že arkáda je lehce kombinována s akčními prvky a vedle hopsání tedy budete poměrně intenzivně střílet a aby toho nebylo málo, čas od času dokonce zapojíte i hlavu myšleno v jednoduchých logických problémech.

Projekt Blok 2 jednoznačně vyniká v množství herního obsahu. O naši přízeň se přišel přihlásit velmi jednoduše nakreslený hlavní hrdina. Jedná se vlastně pouze o kostičku zabarvenou do modré barvy, kde se z jedné strany na dBlok 2ruhou objevuje přechod barev. Také zbytek grafiky je velmi jednoduchý, což naštěstí nestihnete příliš zaznamenat, vzhledem k tomu, jak rychle celá hratelnost bude plynout. Vzhledem k tomu, že je každá mise vměstnána na jedinou obrazovku a ta je ještě zobrazena v drobném okně, nečeká toho na vás na každém kroku zase tolik. Nepřátel se to ale netýká, jejich počet totiž číslo deset na jedinou obrazovku nepřekročí jen opravdu málokdy.

Většinu herního času tedy budete zápasit společně se svou zbraní proti invazi nepřátel. Ti jsou taktéž jednoduše graficky zpracovaní a jde o zelené bloky, které otevírají tlamu směrem nahoru a jsou tedy nepohybliví, nebo naopak pobíhají a dokonce poskakují, díky čemuž se k vám mohou daleko snadněji a rychleji dostat a Blok 2pro vás je zároveň obtížné je v rychlosti zasáhnout. Zbraň máte opravdu jednoduchou a mě osobně připomínala takové plivátko. Ono ale ve skutečnosti dokáže na pás přesných ran zabít protivníka. Dále je nutné vyzdvihnout docela zajímavý design level, kde je každý naprostý unikát a spolu s jejich množstvím i docela často se objevující bossy. Jedná se o souboje na daleko vyšší úrovni a zpravidla i podstatně zábavnější.

Bohužel má Blok 2 i celou řadu slabších stránek. Vedle jednodušší grafiky je to také podivná kolize nepřátel s vašimi projektily. Ono totiž vlastně nelze poznat, jestli kolem nich jen proletěl nebo je doopravdy zasáhl a to až do chvíle, kdy padnou mrtví, což je sice drobnost, hratelnost ale otrávit dokáže pořádně. Přitom stačilo přidat jednu jednoduchou animaci. Na jednoduché odreagování tedy je možné Blok 2 doporučit. Nic víc ale od něj nečekejte – byli byste zklamaní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

66 %

Hodnocení čtenářů

17 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz