Blood And Rust vás nechá ztraceného v Pekle

  20:30aktualizováno  20:30
Blood And Rust je zvláštní hororová procházka Peklem, která vyvolává různé existenciální otázky. Ale stejně tak i napětí a skvělou atmosféru podpořenou strhujícím dějem.
90

Blood And Rust

Platforma: Freeware
Výrobce: SnowOwl

  • atmosféra a napětí
  • strhující příběh
  • zajímavé herní mechaniky
  • hlad a čas ubíhá možná až moc rychle

Stáhnout

Blood And Rust | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Blood And Rust

Jste ještě naživu, nebo jste už mrtvý? To je asi otázka, jakou si klade hlavní hrdina hry ve chvíli, když se dívá do rezavého stropu svojí cely. Sbírá sílu podívat se, co čeká za dveřmi. Hororová šílenost Blood And Rust vám z izometrického pohledu ukáže, jaké to asi je přežívat v srdci Pekla ztracený, osamělý a bez vidiny na cestu zpět. Napětí, které pramení z nebezpečného a neprozkoumaného prostředí je zde tak silné, až se skoro nechce otočit klikou u oněch dveří.

Blood And Rust

Náš protagonista umírá. Diagnostikovaná rakovina mu nedává mnoho šancí a ani času na užívání si zbytku krátkého života. On však nechce zemřít. Odmítá tento osud. Zbytek svého času na tomto světě tedy vyplní hledáním způsobu, jak obelstít smrt, a odvrátit tak blížící se konec. V jednom okamžiku zaslechne cosi o Stromu života, ze kterého Had podal Adamovi jablko a jehož plody jsou životadárné. Podle jistých teorií biblický Eden skutečně kdesi existuje! Není to ovšem místo někde v tomto vesmíru. Odvážný hrdina tedy podstoupí krvavý rituál, který mu má otevřít bránu do Ráje.

Blood And Rust

A světe div se, ono to fungovalo. Tedy, ale alespoň se zdá. S bolestmi se probouzí v rezavé místnosti s otáčející se ventilací a zvenku, z místa za dveřmi, se linou nelidské zvuky. Zdá se, že Ráj se za celá milénia nějak změnil. Nebo to už není Ráj? Není to Peklo? A co když je vlastně už mrtvý a nemá naději na záchranu?

Blood And Rust

 Peklo, Ráj, či co to vlastně má být, je místo plné divných zvuků, rzi, nereálných výjevů a v neposlední řadě hádanek a úkolů. Kromě faktu, že občas narazíte na prostor, který zdánlivě porušuje zákony perspektivy, je hlavní náplní hry plnění puzzlů. Jedním z nich je i váš neutuchající hlad a věčně plynoucí čas.

Blood And Rust

Hlad se zvyšuje s namáhavými činnostmi, jako jsou běh či lezení, a je třeba jej zažehnat jídlem. To se nachází na různých místech, ale je třeba jej nejprve sebrat, popřípadě tepelně upravit.

S časem je to zajímavější. Po deváté hodině večerní (i v pekle se dodržuje noční klid) se celá oblast promění v semeniště hnusných démonů, kteří vás při dotyku zabijí a je třeba dostat se do bezpečí úkrytu a zde přečkat noc.

Blood And Rust

Blood And Rust je atmosférou doslova napěchován. A to především tou, kdy máte dojem, že na vás celý prostor Pekla padá a všude je nebezpečno. To je způsobeno, když ne zvuky a náladou, tak hlavně oním neustálým honem za něčím k snědku a také rychle ubíhajícími dny a nocemi. Asi se ani nenadějete a na počítadle uvidíte, že jste v tomto nehostinném prostředí třeba už pár desítek dní, třebaže vám to přijde jako pár minut. Co myslíte, čeká na konci tmavého tunelu světlo záchrany?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Na Cube Escape: Paradox se čekání vyplatilo

Cube Escape: Paradox

Po všech stránkách brilantně zvládnutá adventura Paradox dělá své sérii čest. Pravděpodobně zatím nejlepší díl vám...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz