Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blow Stuff Up – demolice města

aktualizováno 
Trestná výprava osamoceného mechu na ostrovní městečko je obsahem dnešní bezmyšlenkovité střílečky.
70

Blow Stuff Up

Platforma: Freeware
Výrobce: Erik Hogan

  • Otevřené prostředí
  • Bezmyšlenkovitá akce
  • Nepřekvapí

Stáhnout

blowstuffup_02

blowstuffup_01Jsou hry, ze kterých si odnesete nějakou pěknou znalost či neobyčejný zážitek. Může se jednat o nové anglické slovíčko, pochopení operování tajných služeb či třeba Skutečně překvapivý dějový zvrat(TM). Mezi freeware hrami je takových her spíše méně než více, ale stejně. Z Blow Stuff Up od Erika Hogana, autora skvělého loňského Derelictu, si neodnesete lautr vůbec nic, protože, jak už asi plyne z názvu, jediným obsahem hry je v podstatě bezmyšlenkovitá destrukce čehokoliv, co se hýbe i nehýbe.

Dle rozkazu Nejvyššího soudružského vůdce osedláte hi-tech mech BFR (neboli Big Freaking Robot – Velký strašitelný robot) a vyrazíte zničit odporný kapitalistický ostrov Los Bonita, který svou prosperitou postavenou na sdírání žen, dětí a starců ohrožuje blahobyt vašeho socialistického národa. Opět tedy hrajete za ty zlé, co ale jiného čekat od hry, která po vás chce vyhladit město, že?

blowstuffup_02Hra obsahuje jedinou mapu a celkově se řadí do kategorie "zábavná a krátká hříčka". Masakr rozpoutáte pouze dvěma druhy zbraní – těžkým kulometem a granátometem. Menší budovy stačí skolit jediným granátem, mrakodrapy si už žádají větší pozornost. Po ulicích také jezdí civilní auta, pobíhajících panáků trhaných na kusy vašemi zbraněmi se ale nedočkáte. Potěší, že váš krutohustě mocný mech něco váží, takže auta i tanky můžete normálně zašlápnout – a pokud se vznesete do dostatečné výšky, můžete budovy ničit i prostými skoky na jejich střechy!

Los Bonita s postupem vaší destrukce nesedí nečinně na zadku a rychle mobilizuje obranu. Velmi brzy vás z nebe začnou kropit stíhací letouny, o chvíli později přijedou i tanky. Počty obránců se postupem času znatelně navyšují a nakonec i jejich nepřesná palba může pomoct v ničení. Pokud bych měl Blow Stuff Up k něčemu přirovnat, jednalo by se o Grand Theft Auto ve chvíli, kdy po vás jde policie – jen s tím rozdílem, že v Blow Stuff Up musíte všechny obránce rozcupovat. Žádné přestříkání mecha vás nečeká.

blowstuffup_03Grafická stránka na tom není nijak skvostně, avšak pro zvolené krátké téma zcela dostačuje. Hůře na tom ale je obecné zpracování – mohu pouze hádat, že zničeno nic černající obrazovka indikuje ztrátu životů mecha, nicméně poprvé jsem měl za to, že hra prostě spadla. Rozhodně je poznat, že Eric dal hru dohromady za týden a chtělo by ji trochu dokončit.

Přesto, svého času jsem měl bezhlavé ničení v Grand Theft Auto ve velké oblibě. Stačilo přijít unavený/rozčílený ze školy či práce a zahrát chvíli si na maniakálního blázna. A Blow Stuff Up nyní umožňuje zakusit tento necivilizovaný odpočinek i ve freeware podobě.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 109 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz