Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bloxbub 2 - kosmonaut s jet packem

  12:00aktualizováno  17. července 9:14
Co byste řekli malému versmírnému dobrodružství? Ale nebojte se, a vše budete důkladně připraveni a vybaveni přiléhajícím skafandrem a jet packem, který vám zajišťuje jistý pohyb po okolí. Nyní jen stačí vlastní šikovností dobýt vesmírnou základnu.
60

Bloxbub 2

Platforma: Freeware
Výrobce: ThatGamesGuy

Stáhnout

Bloxbub 2Alieni všech nepřátelských zemí opět soustředili všechnu svou sílu aby podnikli další invazi na zemský povrch. Lidští hrdinové se ale odhodlali k zpětnému útoku, přičemž vyslali jediného schopného jedince, který má celou budoucnost Země ve svých rukou.

A jeho ovládání se právě nyní zhostíte, což znamená sérii po sobě jdoucích 15ti levelů, což sice zní jako poměrně slušné číslo, ovšem kupříkladu prvních šest projedete jako po másle jedním dechem během několika málo minut, než začne skutečně přituhovat. Bloxbub 2

Náš hlavní hrdina je vlastně takový kosmonaut, obalený ve všech speciálních přístrojů, přičemž nejhlavnější roli má tryskový pohon umístěný v decentním batůžku na zádech. Ten vám vlastně umožňuje veškerý pohyb po levelu, které jsou vystavěny do několika pater s mnoha převisy, kde se zkrátka a dobře dlouhým stoupacím pasážím nevyhnete. Cílem bude na území každého levelu dorazí občas lehce rozvětvenou trasu až ke konečnému cíli, který je svítícím objektem, jasně viditelným již zdálky. Zpočátku je cesta poměrně jasná a zabloudit vlastně ani nemůžete. Zvolíte jedinou cestu, zvládnete několika zatáček a dorazíte k cíli. Postupně se ale bude cesta daleko komplikovat a třeba již na samotném začátku budete mít na výběr ze svou různých cest, přičemž jedna je zcela špatnou volbou a její výběr vám může i podstatně zkomplikovat situaci. A to zejména díky klasicky omezené funkčnosti vašeho tryskového pohonu. Ten při každé změBloxbub 2ně směru či stoupání žere z paliva zobrazeného v horní straně obrazovky. Ten je třeba průběžně dočerpávat a to pomocí malých modrých bublinek, které se nacházejí poměrně frekventovaně na území každého levelu a tak se nebude zpravidla jednat o nedostatkové zboží, což je tak trochu možná škoda. Díky tomuto faktu stejně jako dosti malé rozloze jednotlivých levelů je Bloxbub 2 možná až příliš jednoduchou záležitostí, kterou dohrajete během krátké chvíle. A tento fakt výrazně nezmění ani zhruba v půlce hry, kde se do herního konceptu přidají nové drobnosti jako jsou bomby, které je možné použít na některé slabší herní objekty. Ty se vlivem výbuchu zničí, a tím vám případě uvolní přístup k exitu.

Bloxbub 2 je tedy arkádovou záležitostí jednoduššího rázu, která vás ale díky poměrně rychle ubíhající hratelnosti bude bavit. I když se budete muset smířit s kratší trvanlivostí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz