Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bludisko 2 - v zajetí labyrintů

  12:00aktualizováno  13. října 10:02
V jednoduché logické hře Bludisko 2 se vžijete do role červeného PacMana uvězněného v komplexu labyrintů. Jeho úkolem je vysbírat všechny krystalky v daném kole, aby se mu otevřela brána do dalšího levelu. A to musí dělat pořád dokola, aby dosáhl kýžené svobody...
40

Bludisko 2

Platforma: Freeware
Výrobce: RT Soft

Stáhnout

Bludisko 2Slovenský tým RT Soft je velmi produktivní uskupení vývojářů, i přes svoji poměrně krátkou existenci. Jejich nadměrná pracovitost není na škodu, ba právě naopak. Stojí totiž za několika vydařenými projekty - tajemným Bloody Hunterem počínaje, přes zběsilou automobilovou rallye Street Driver a krvavým RT Tournament konče. Jejich tvorba si získala nejednoho příznivce. Členové RT Softu ovšem neusínají na vavřínech a tvoří další nové gamesy všeho druhu.

Dnes máte možnost stáhnout si (a posléze také samozřejmě pařit) jednu z těch starších her. Jmenuje se sice Bludisko 2, ale s prvním Bludiskem (také od RT Softu) moc společného nemá. Hlavní hrdina je jiný a nepřátelé se zde nevyskytují. V jedničce bylo také potřeba více logického uvažování a strategického plánování. Bludisko 2V Bludisku 2 pouze procházíte různé rozličné labyrinty a snažíte se plnit hlavní úkol, kterým je vysbírat všechny krystalky v daném kole, aby se vám otevřela brána do levelu následujícího.

Cílem hry je pak, jak už to u většiny arkád i jiných games bývá, projít všechny levely a osvobodit červeného PacMana (postavu kterou ovládáte) ze zajetí bludiště. Ale nenechte se odstrašit. Cíl to totiž není rozhodně složitý. Bludisko 2, ač je řazeno mezi logické hry, patří obtížností mezi pařby, které mohou bez problémů zvládnout i děti předškolního věku a tak ji lze považovat za klasickou oddechovku, jakou si lze zahrát například po návratu ze školy.

Ještě než gamesu začnete zdolávat, musíte se odprostit od všech zajetých konvencí. Vašemu červeně zbarvenému PacManovi totiž nevadí, dotkne-li se ohnivých plamenů. Může v nich klidně stát a jakoby se nechumelilo, což by v jiných hrách bylo naprosto nemyslitelné. Po jeho cestě jsou též rozházeny značky s nápisem STOP. Bludisko 2Některými může v klidu projít, jiné ho dále nepustí - a přitom vypadají úplně stejně! Ale od toho přeci v bludišti jsou - díky značkám, jež vás klamou, se lze totiž snáze ztratit.

Prvky, z nichž je prostředí, v němž se pohybujete, sestaveno, jsou různé. Levely jsou proto také odlišné, a to nejen rozmístěním prvků, ale i svým prvotním zjevem. Některé připomínají více přírodu (díky rostlinám, zeleným zdem i použitému pozadí), jiné jsou naopak pekelně červené nebo sněhově bílé.

Bludisko 2 vám zabalené na disku zabere něco kolem 800 kB, rozbalené pak asi 1,62 MB. Grafika působí stylem, co bylo po ruce, to jsem použil, ale lze přivřít jedno oko Bludisko 2a pak už je vzhled grafického zpracování poměrně stravitelný. Vaše vandrování je doprovázeno MIDI melodiemi, které lze vypnout, budou-li vám vadit. Jednou se mi také stalo, že jsem uvízl v mrtvém bodě a musel hru předčasně ukončit. Ovšem každý program nemůže být dokonalý, že?

Hra byla vytvořena pomocí holandského GameMakeru, podobně jako ostatní tituly RT Softu. Většina jejich her mě bavila. První Bludisko se mi líbilo, protože u něj bylo nutné přemýšlet a plánovat. Bludisko 2 mě ale příliš nenadchlo. Přesto se lze u něj do určité míry odreagovat a tak nyní, máte-li zájem, stahujte Bludisko 2 na svůj milovaný disk, necelých 800kB je velikost přežitelná i pro modemisty.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz