Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boatz - pravá mořská bitva

  12:00aktualizováno  31. ledna 5:44
Boatz není ničím jiným než zdánlivě tuctovým remakem stařičkého Scorched Earth 3D. To, co z něj však činí neobyčejnou hru, je příjemné zasazení do prostředí rozbouřeného oceánu, kde proti sobě stojí dvě nepřátelské pirátské lodě.
50

Boatz

Platforma: Freeware
Výrobce: Neil King

Stáhnout

Boatz Stařičká hra Scorched Earth 3D je jak se zdá takřka bezednou studnicí vzoru pro hry, které ve všemožných kvalitách vznikají jako na běžícím pásu. Snad jen pro příklad uveďme vskutku výtečný Scorched 3D, zajímavý a navíc český Sentinels, kde proti sobě bojovaly tanky či třeba Ballerburg, kde se naopak jednalo o dobývání opevněných středověkých hradů.

Již možná tušíte, proč na tuto skutečnost narážím. Ano, Boatz, ač byste to možná do něj tak zcela neřekli, taktéž spadá do kategorie remaků Scorched Earth 3D. Ta se řadí mezi tahové strategie a díky svému volnému konceptu dává autorům nezávislých her možnost dostatečně se vyřádit na prostředí, do nějž hru zasadí.

V případě Boatz se nejedná o nic jiného než o rozbouřené vody jednoho z oceánů. Na opačných stranách do výšky se tyčBoatz ícího pohoří proti sobě stojí (či spíše se plaví) dvě barevně odlišené pirátské lodě. Jednu z těchto dvou máte zcela pod svým vedením vy, zatímco ta druhá je ovládána počítačem.

Jak je myslím každému dostatečně jasné, úkolem není nic jiného než likvidace protivníkova plavidla. Ovšem jak tedy na to? Díky šikovně umístěnému dělu jej můžete při troše štěstí poslat do hlubin oceánu jednou přesně mířenou střelou. To však nebude ani v nejmenším snadné, neboť pro správný zásah bude potřeba nastavit hned několik důležitých aspektů. Ty všechny se dají jednoduše ovládat prostřednictvím drobného panelu, který vám vyjede z horní strany obrazovky. První důležitou věcí jsou čtyři šipky, sloužící k ovládání pohybů lodě. S tou se můžete v průběhu jakéhokoliv kola plavit po své půlce prakticky do jakýchkoli míst, neboť naštěstí vás nesvazuje pražádný časový limit.Boatz To nejdůležitější však je úhel a rychlost střely, kterou chcete vypustit. Právě na nich totiž záleží, zda bude váš tah úspěšný či nikoliv a vězte, že zpočátku budete spíše trefovat hladinu moře či vysoké útesy, než drobnou loďku protivníka. Naštěstí však jsou k dispozici hned tři různé herní obtížnosti, což vám zpočátku postup alespoň trochu ulehčí. Velice nepříjemným prvkem je pak vítr, který ovlivňuje letovou dráhu rakety – jeho směr poznáte velice jednoduše díky mráčkům, pohybujícím se v daném směru.

Velice špatnou zprávou pro všechny, koho snad titul zaujal, je fakt, že se zde setkáte pouze s jedním prostředím, díky čemuž se Boatz po velice krátké době stávají až nesnesitelně nudnými a stereotypními. I přes to se však také díky vcelku zajímavému 3D zpracování řadí gameska mezi ty průměrné tituly, které sice nikoho neoslní, ovšem ani neurazí.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

21 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Loď, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz