Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bobble Puzzle - ve světě barevných kuliček

  12:00aktualizováno  12:46
Tak trochu Tetris připomíná legendární arkáda Bust-a-move. Dnešní klon od BGames jde principiálně v jeho stopách. Za pomoci kuše vystřelujete barevné kuličky a ničíte jejich formace.
60

Bobble Puzzle

Platforma: Freeware
Výrobce: BGames

Stáhnout

Bobble Puzzle

Bust-a-move (známý též jako Puzzle Bobble) patřík nejpopulárnějšímarkádám, o čemž svědčí i oblíbenost jejich různých variací jako Snoodči FrozenBubble.Bobble Puzzle mají na svědomí BGames, autoři úspěšné série LethalJudgementnebo pěkného zpracování Break-Outu pod názvem PureBreaker2. Soustřeďujíse na předělávky klasických her, i když již podle hodnocení se jim totentokrátzrovna dvakrát nevyvedlo. Copak se stalo?

Tento typ her velmi často najdemev nevýherních automatechpo hospůdkách a většinou se u něj těsní dva lidé. Právě pro dva hráčesoupeřícína rozdělené obrazovce je hra primárně určena. I zde samozřejmě mód prodvahráče nechybí, bohužel už není tak vzácný, protožev singleplayeru živéhohráče pouze nahrazujeBobble Puzzle počítač a prohrátmůžete i kvůli špatnému losováníkuliček.

Princip je velmi jednoduchý. Na herníploše jsou různěrozmístěné barevné kuličky tvořící často různé hrozny. Za pomoci kuševystřelujete barevné kuličky tak, abyste vytvořili minimálně trojici ostejnébarvě. Pokud tato trojice tvoří âÂ?Â?stopkuâÂ?Â? hroznu, celá formace, která jena ninapojená, se zruší. Podobně jako v tetrisu je cílem hryzabránit tomu, abyse kuličky naskládaly pod kritickou hranici. Protože hrajete protisoupeřovi,stačí v určité fázi zahájit vyčkávací taktiku a počkat na jehochybu. Kuličkyse při vystřelení mohou podobně jako v biliáru odrážet odstěn, čehožvyužijete při umísťování do vyšších pater.

Bobble PuzzleJakýmsi nepsanýmpravidlem u klonů Bust-a-move jecharakterové vyjádření a tematičnost celého pojetí, např. ledovékrálovství astřílející tučňáci. Bohužel tyto postavičky a animace zde chybí,samotnéstřílecí zařízení je velmi zjednodušeno, stejně jako grafická stránka.Toutojednoduchostí se proto vymyká obvyklému standardu her od BGames apřipomínáspíše nedodělanou demoverzi. Spolu se zmiňovaným systémem, kdysoupeříte s počítačem,jste ochuzeni o příslovečnou chytlavost bust-a-move klonů. Hrudoprovází pouzeprůměrná hudba a nad hladinu průměru se Bobble Puzzle dostává jen díkysolidnímu a stabilnímu zázemí vývojářského prostředí. Další ošizenoustránkouje přehled nejlepších výsledků, který mimo strohou stránku nenabízíupload přesinternet. Hru bych doporučil především zarytým fanouškům, ostatní spíšesáhnoupo některém z povedenějších bratříčků této klasiky.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz