Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BolzPlatz - zábavný fotbálek

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:44
Simulací fotbalu se na našich stránkách objevilo už mnoho. Jenže dnes tu máme jednu povedenou mutaci fotbalu s pongem, za přispění mnoha dalších vylepšení. Tak proč to nezkusit, zábava čeká.
60

BolzPlatz

Platforma: Freeware
Výrobce: Xenoage

Stáhnout

BolzPlatzOč tedy vlastně v klasickém fotbale jde? Vstřelit soupeři více branek, než vstřelí on vám. Jenže každá hra má i své pravidla. Ve fotbalu jich je spousta a jejich vysvětlování by zabralo velmi mnoho řádek. Jenže zjednodušené freeware hry nám nabízejí většinou fotbal v zjednodušené formě. Ten na vás čeká i dnes.

V čem se tedy BolzPlatz odlišuje? Hraje se 2 na 2, míč nelze držet, pouze odrážet. Žádná další pravidla snad ani neexistují. Vítězí ten kdo vstřelí více branek. Jenže za svojí cestou k vítězství si můžete pomoci několika možnými upgrady v této hře. Mezi ně patří například možnost nechat zasklít branku, což pro vás znamená, že první střela do vaší branky bude odražena, avšak za cenu rozbitého skla. BolzPlatzDále můžete třeba vhodit do hrací plochy více míčů, či hodit protihráči láhev alkoholu, která z něj udělá opilého - tudíž nepoužitelného - hráče. Opít však můžete i sami sebe, pokud váš spoluhráč hodí láhev právě vaším směrem. Dále můžete "přišpendlit" jednoho z protihráčů, tudíž se nehne z místa. A pokud se vám zdá i toto málo, zkuste použít tvrdou střelu.

Vychytávek je tedy dost, ale ne všechny jsou vždy dostupné. Objevují se náhodně na hřišti a vy si pro ně musíte zkrátka dojít. To sice následně znamená určitou výhodu, avšak nepozornost může skončit i gólem ve vaší síti. Možností hry je hned několik. Můžete si zahrát jen tak nějaký ten přáteláček, zatrénovat si, nebo rovnou vlítnout do turnaje. BolzPlatzA aby byla hra přesně podle vašich představ, můžete využít širokou škálu nastavení, která hra nabízí.

Co se týče grafického zpracování, dalo by se říci, že je na průměrné úrovni, nic úchvatného ale ani hrozného. Máte na výběr ze spousty týmů (každý má jinak barevné dresy i hráče :), i stadionů je na výběr dost. Ozvučení není také zlé, hudba dobrá, německý komentář nepotřebný :).

Tak a můžeme vyřknout závěrečný ortel. Vynikající hratelnost, ruku v ruce s dobrým a originálním nápadem, postačujícím grafickým a hudebním zpracováním, vám nabízí více, než hru na jediné odpoledne. A velikost 3 MB nezabije ani toho nejzapadlejšího modemistu, takže není na co čekat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

82 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 75 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz