Bomb Blast - Bomberman se vrací

  12:00aktualizováno  1:14
Populární Atomic Bomberman se nám převtělil a teď znovu dobývá svět jako freewarový Bomb Blast. Nebo to tak není? Každopádně dám ruku do ohně za to, že jste ještě nikdy nehráli přesnější Bombarmenovu kopii. Chcete-li se pobavit až s čtyřmi dalšími kamarády, neváhejte a stahujte :)

Bomb Blast

Platforma: Freeware
Výrobce: Software of Sweden

Stáhnout

Bomb Blast

Když jsem na Internetu poprvé narazil na freewarovku s názvem Bomb Blast ani ve snu by mě nenapadlo, že půjde o tak očividný klon Atomic Bombermana, že se vlastně svou "lehkou" inspiraci kultovní multiplayerové vyvražďovačky ani nijak netají. A vida - ona je to hra přesně taková. Na úvod za zmínku však rozhodně stojí to, že krom jiného, od svého vzoru podědila i skvělou hratelnost a mnoho nejrůznějších zábavných bonusů zpříjemňujících a komplikujících vaše hraní. Stručně a jednoduše - Bomberman se opět vrací ve velkém stylu.

Bomb Blast není rozměrově žádný macek, což je ovšem částečně pochopitelné, protože moře variabilních úrovní a podobných záležitostí byste se v něm dopátrávali jen velmi obtížně. Aspoň si ale na nic nehraje a jde rovnou k věci. Nabízí možnost hry až pěti hráčů na jednom PC, kteří si to rozdají v klasickém deathmatchi - tedy kdo zbude poslední, vyhrál. Každý z oné teoretické pětice si navíc může ovládání přenastavit na právě jemu vyhovující klávesy, a to jednoduše proto, aby si soupeři nakonec nebránili nejen na monitoru počítače, ale i v reálu (což ovšem nevylučuje, že kompetitivní hraní Bomb Blastu může nějaké ty šarvátky zapřičinit; a to mimochodem tvůrci vyloučili ze své odpovědnosti sdělením, že neručí za škody, které vzniknou v souvislosti s užíváním jejich produktu :-).

Samotná hra se rozprostírá na mapě obdélníkového tvaru, v níž se pohybuje několikero základních hráčů (jak jsem už zmínil, může jich být až pět), řada pastí a bonusů a v neposlední řadě také agresivní počítačem ovládaní nepřátelé. Ti poslední jmenovaní jsou tu z jednoho prostého důvodu - aby ty stereotypní bomb-bojůvky lehce oživili. Nikdo si tak totiž nemůže být jist, kdy na něj zpoza rohu vykoukne nejen jeho reálný protivník, ale třeba i jeho virtuální "kolega" a zmaří mu tak šance na dobré umístění.

Bomb Blast

Konečný stav bodového ohodnocení se mimochodem zaznamenává do tabulky několika desítek nejlepších výsledků, která se zobrazí vždy po skončení partie. K tomu, aby vaše skóre bylo v závěru ze všech bezkonkurenčně nejlepší musíte nejen dbát na to, aby na vás nedotírali počítačoví nepřátelé či jejich reálné protějšky vás nezprovodili ze světa, ale i na včasné sbírání řady různorodých bonusů a power-upů. Mezi nimi najdete například symbol působící (ať už pozitivně nebo negativně) na rychlost, jakou se vaše postava pohybuje, mnoho vylepšení vašich bomb (jejichž pokládání je zde stejně jako v Bombermanovi stavebním kamenem všeho dění) či životadárné lékarničky.

Mezi těmi škodícími narazíte třeba na jakýsi "přechylovač" ovládání, díky němuž si budete muset na chvíli zvyknout na prohozené ovládání, bonus způsobující, že vaši protihráči nemohou na chvíli pokládat bomby a mnoho a mnoho dalších. Hru zásadním způsobem ovlivňují také stabilně vestavěné prvky typu ze země vysouvacích bodáků (jejichž vy/zasunutí můžete ze speciálních k tomu určených míst sami ovládat) a teleporty, díky nimž se snadno a rychle dostanete tam, kam jen vaše srdce zatouží.

Tvůrci se v manuálu zmiňují i o single player módu a jemu věnované části hry, ovšem jedním dechem dodávají, že obdobnou featurku teprve chystají a současná verze jejich dílka se jí pochlubit nemůže. S nenuceným úsměvem tak můžete alespoň sledovat, jak promptně vás hra prohlásí za vítěze, když v menu Options nastavíte hru jednoho hráče. Možná by tvůrci měli zažádat o zápis Bomb Blastu do Guinessovy knihy rekordů - pod položku nejrychleji dohratelná hra současnosti :-). Ostatně - pokud se vám líbil Bomberman a rádi si zařádíte s bombami, zkuste si to sami. V opačném případě se zkuste po nějaké slušné freewarovce poohlédnout jinde (pokud vůbec člověk mající averzi vůči Atomicu Bombarmanovi existuje :) (no, já ho rozhodně nemusím - by Erina).

Autor:


Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...Najdete na iDNES.cz