Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bomb the City – zničte město!

  12:00aktualizováno  6. února 7:05
Bomb the City je na první pohled prostinká akční hra, v nízkém rozlišení, podprůměrné grafice – ale kdo si zkusmo její ani ne půlmegabajt stáhne, zjistí, že se jedná o návykovou záležitost. Zničte Bagdád!

Bomb the City

Platforma: Freeware
Výrobce: Acoders

Stáhnout

Bomb the CityHra Bomb the City má podtitulek Baghdad: Bomb The Siege. To již leccos vypovídá o jejím námětu. Hráči je do rukou vloženo ovládání moderního amerického bombardovacího letounu, jenž je členem útočného svazu mířícího k hlavnímu městu Iráku, Bagdádu. Saddámův hlavní stan a sídelní město musí být srovnáno se zemí, ať už se jedná o civilní budovy, dopravní vozidla, logistiku, či tanky a vojenské jednotky. Tady už je vidět první rozdíl oproti skutečnosti, kdy si americké jednotky dávají na civilní ztráty až nepřirozený pozor a zasahují výhradně strategické a vojenské cíle (a za pár případných omylů je jim hned sypán popel na hlavu, jako by spáchaly druhý holocaust), avšak vzhledem k nutnému udržení jisté akčnosti a dynamičnosti to autorovi odpusťme, stejně jako další ne zcela skutečnosti věrné detaily, jako fakt, že se v Bagdádu nachází hned několik čtvrtí s výškovými budovami, jež by si nezadaly s newyorským Manhattanem.

Bomb the City na první pohled vyvolává dojem "to je snad špatný vtip???". Není divu, ostatně hra se sice spouští na celé obrazovce, Bomb the City ta ale zčerná a otevře se jen malé okno o rozměrech zhruba 160x140 pixelů uprostřed, což na monitorech s vyšším rozlišením není úplně ideální. Navíc, veškerá grafika, ať už jde o titulní obrazovku či samotné úrovně, je vesměs černobílá a velice prostá (byť ne vyloženě ošklivá). Hra nemá ani náznak hlavního menu – akční klávesou Ctrl se prostě spustí první úroveň a bez nějakých cirátů začne akce. I na její ovládání postačí jediná klávesa, opět je to Ctrl. Tentokrát má ovšem funkci jinou – vypouští smrtonosné nálože. V každé úrovni se nachází několik výškových domů a cílem není nic jiného, než je postupem času srovnat se zemí. Každá nálož, která dopadne na jejich střechu, je o něco málo sníží, až se ve výsledku zhroutí docela. Krom toho je možné získat speciální body trefou do vozidel popojíždějících pod jednotlivými mrakodrapy – kupříkladu obrněný tank je oceněn rovnými deseti body.

Bomb the CityOvšem není to jen tak. Letadlo prolétává poměrně rychle horizotálním směrem zleva doprava, pokaždé se pak zase vrací z druhé strany, ovšem o něco níž než předtím. A pokud by se náhodou stalo, že hráč nestihne včas snížit všechny mrakodrapy na takovou úroveň, že se bombardér ladně přenese nad jejich střechou, následoval by neodvratný náraz a katastrofa, jejímž důsledkem by byla krom všech materiálních škod a škod na životech civilistů též smrt pilota, potažmo zkažená mise, potažmo – konec hry. Obtížnost vcelku rapidně roste, takže je dost pravděpodobné, že se tak stane brzy. Dojde-li k této neblahé situaci, nezbývá, než se zapsat do tabulky nejlepších a případně svůj výsledek odeslat na internet a poměřit se s ostatními hráči.

Princip Bomb the City je – jak každý sám vidí – neuvěřitelně prostý, přitom však stejně zábavný a jako oddechovka na pár minut se tato miniaturní freewarovka hodí perfektně.


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz