Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bombermania Christmas - bomby kam se podíváš

  12:00aktualizováno  27. prosince 11:18
Vánoční nálada již pomalu ale jistě odeznívá. Což takhle si alespoň dopřát vánoční klon známé Bombermanie, který se vskutku povedl. Rozhodně Bombermania Christmas vyzkoušejte, nebudete litovat.
60

Bombermania Christmas

Platforma: Freeware
Výrobce: Sunny Games

Stáhnout

Christmas BombermaniaKlasika jménem Bomberman se již dočkala mnoha lepších či horších přepracování, dnešní klon je však něčím výjimečný. Perfektně se totiž hodí do současné vánoční atmosféry, která nás však již pomalu ale jistě opouští. To nám však vůbec nemusí bránit v tom, abychom si toto zasněžené přepracování vyzkoušeli a to třeba již jen proto, že se dost možná jedná o jeden z nejpovedenějších remaků na nezávislé scéně vůbec, a to jak po stránce technické, tak i té hratelnostní.

Pro ty, kdo se snad s hrou ještě doposud nesetkali, jen zrekapituluji, oč zde běží. Bombermania se odehrává v poměrně malém bludišti, na nějž nahlížíte pod příjemným úhlem, díky čemuž je 3D prostředí dostatečně přehledné. Ovládáte malou postavičku, pohybující se ve svém čtyřkolovém vozítku, které má oproti obyčejným autům jednu odlišnost, a sice že umí pokládat bomby. A to ne jen tak pro nic za nic. Ony bomby se totiž stanou vaší jedinou zbraní proti zástupu nepřátel, kteří vám půjdou bez ustání po krku. Celkově se setkáte pouze s několika druhy – zpočátku to budou modré příšery, pohybující se dosti volným krokem, díky čemuž nebude jejich likvidace nikterak přetěžkChristmas Bombermaniaým úkolem. Ve chvíli, když jejich řady zhoustnou, objeví se nové druhy a rychlost chůze se citelně zvýší. Budete mít co dělat, abyste vše bez úhony na zdraví zvládli. Ve chvíli, kdy totiž dojde mezi vámi a některým z nepřátel ke kontaktu, či vás dokonce zasáhne některá z vašich bomb, je zle a okamžitě přicházíte o jeden z životů.

V praxi to tedy vypadá tak, že se pohybujete po mapě a když se poblíž vás nachází protivník, položíte u něj bombu, tak aby jej svou explozí následně zasáhla. Pokud se vám to skutečně povede, bude vám na konto připsáno patřičné množství bodů. Ve chvíli, kdy tímto způsobem pobijete všechny nepřátele vám nezbývá nic jiného, než se pustit do postupného rozbíjení cihlových stěn, za nimiž se často schovává nějaký ten bonus a pochopitelně také váš vytoužený exit, díky němuž se probojujete do dalšího levelu. Druhy bonusů jsou rozmanité a patří mezi ně kChristmas Bombermaniaupříkladu možnost procházení zdí, zrychlení chůze, možnost pokládání více min najednou, schopnost procházet již položenými a mnoho a mnoho dalších. V cihličce však nemusíte nalézt pouze nové schopnosti či možnosti, budete-li mít štěstí, narazíte rovněž na nějaký ten bonusový život či malé přilepšení k vašemu skóre.

Jak jsem již zmiňovala o něco výše, technická stránka věci se na první pohled tváří velice příjemně – navíc to vše poprášené drobnou vrstvičkou běloučkého sněhu, dozdobené příjemnou vánoční hudbou v menu dělá z tohoto klonu vskutku podařený kousek. Vždyť jestliže jste zkoušeli nedávno vydaného vánočního pacmana, jistě víte do čeho jdete, neboť dnešní hra pochází od stejných autorů. Co dodat? Rozhodně si hru stáhněte, nebudete litovat.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz