Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bombič - expert na exploze

  12:00aktualizováno  14. července 2005 3:01
Jestliže se nudíte a nevíte co dělat, nabízí se vám možnost prožít velké dobrodružství právě teď. Můžete dokázat, že nejste žádní strašpytlové a ledasčeho se jen tak nezaleknete. Pokud však se rozhodnete splnit zadaný úkol, bude nutné se vydat do hlubokého lesa, zlikvidovat číhající záškodníky a získat tak vypsanou odměnu.
70

Bombič

Platforma: Freeware
Výrobce: Hippo Games

Stáhnout

BombičSedíte si takhle doma v teplíčku, strašně se nudíte a nevíte, co udělat, abyste si nějakým způsobem ukrátili čas. Naštěstí jste si začali pročítat oblíbené noviny Daily Bomb a znenadání jste objevili inzerát, v kterém kdosi hledá odvážného nebojsu, který by se vypravil do hlubokého lesa, plného nebezpečí a doručil důležitou zprávu v něm žijícímu poustevníkovi. Navíc na toho, komu se podaří tento nelehký úkol splnit, čeká velice atraktivní odměna, truhlice plná pravé a jedinečné Becherovky. Tak nějak začíná příběh, jehož hlavním aktérem se můžete stát právě vy. Pokud jste se tedy rozhodli, že je to úkol právě pro vás, chcete získat i nabízenou lákavou odměnu, můžete ihned začít.

Hned na začátku, v nabídnutém menu, si můžete nastavit kontrast, jas a sílu zvukového doprovodu, pak zjistíte, že hru mohou společně hrát až čtyři hráči, což u 2D freeware není zas tak obvyklé. Velmi zajímavé je i samotné zpracování hry, jsem silně na rozpacích, do které kategorie PH ji zařadit. Zpočátku jsem ji považovala za akční, později jsem zjistila, že má mnoho společného s logickými hrami, aby nakonec všechny přechody z jednoho děje do druhého, jakož i děj hry byly doprovázeny textovými popisky. Je tedy zřejmé, že autoři hry zde pospojovali, nutno ovšem podotknou, že se jim to náramně povedlo, tři typy her do jednoho celku, výsledek pak je přímo vynikající.

BombičHrát budete za malého modrého tučňáčka, nebo něco jemu podobného a budete mít jediný úkol, dostat se přes les k již zmíněnému poustevníkovi a doručit mu důležitou zprávu. Cesta to ale bude trnitá a namáhavá. Pletou se vám do cesty všelijaké nebezpečné slizké a beznohé příšerky, narazíte i na raka a jiné agresory. Sebemenší dotyk s nimi znamená okamžitou smrt. Naštěstí se vždy znovu ocitnete v tom levelu, kde jste přišli o život a pokud hru sami neukončíte, nemusíte začínat neustále znovu od začátku. Po lese jsou roztroušeny balvany, s kterými ale nic neuděláte, nejdou vyhodit do povětří bombou, kterou jste obdrželi na začátku, ničit jí můžete pouze sudy a nepřátele, kteří překážejí v pokračování lesem.

Jakmile narazíte na sud, pravou klávesou Ctrl položte na zem bombu, rozbliká se zeleně několik políček, rychle z nich odběhněte, neboť to je označení polí, která zasáhne následující výbuch. Po výbuchu se v inventáři objeví další bomba, v některých sudech pak najdete i různé předměty, většinou jejich sebrání ztěžuje jenom hru, červená lebka vás na čas vyřadí z boje, užitečné je ale sbírat ikonky políček a samozřejmě i bomby, v důsledku jejichž rostoucího počtu můžete usazovat na políčka více bomb najednou. Objevit se mohou i červené bomby, ty mají vysokou razanci. Ukazatele dosahu bomb, jejich počet i dobu vašeho zatuhnutí můžete průběžně sledovat vlevo nahoře na obrazovce.

BombičGrafika hry je nadprůměrná, zdařilé jsou i zvukové efekty - působí věrohodně. Později se dostanete i do dalších obrazů, najdete poustevníka, ale už mrtvého, zabily ho obláčky a duch, další noví nepřátelé. Někteří nepřátelé lezou sami do rány, jiné musíte úplně obklíčit, zatarasit jim cestu vhodně položenými bombami, jinak se jich nezbavíte. Dá to někdy dosti přemýšlení, jak nejlépe bomby rozmístit. Poustevník už tedy nežije, truhlice, v které jste měli najít Becherovku, je prázdná, ještě že jste na cestě našli malý sklad s Becherovkou hlídaný duchem a mohli jste aspoň ochutnat. Co naplat, tak se musíte vrátit, je to ale stejně obtížné, jako cesta sem. Co myslíte, získáte po návratu alespoň slíbenou odměnu? To už vám ale neprozradím! 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 258 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz