Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BombJack 2000 - tady, tady žije Jack

  12:00aktualizováno  9:45
Na první pohled jedna z mnoha jednoduchých arkád, na pohled druhý hra, která nejspíše zaujme i tu skupinku hráčů, kteří arkády příliš nemusí. BombJack 2000 je především o bombách, skákání, ale také o mnoha obtížných levelech, které musíte při své cestě za vítězstvím překonat.

BombJack 2000

Platforma: Freeware
Výrobce: DIV Games Studio

Stáhnout

Když se tak zpětně podívám na dnešní hru, docela se divím, že mě vůbec dokázala zaujmout. Ale ať se propadnu třeba metr hluboko, prostě mě bavila! Tady totiž nejde jen o samotné skákání ze strany na stranu, nahoru a dolů (to už ale mluvíme o padání, že). Tady, tady žije Jack!

Nebudu vás teď zdržovat nudným plácáním o tom, jak se hra spouští, jaké má menu, jak vypadá na první pohled, atd. Tak nějak totiž cítím, že tentokráte opravdu není o čem mluvit. Menu takřka žádné, spuštění jako obvykle, ... Přejdu tak rovnou k věci, k popisu samotné hry.

BombJack 2000

Také v tomto případě je vše při starém, nejdříve se pokocháte pohledem na stereotypní obrazovky typu "Level 1", poté chvíli vyčkáte než hra zareaguje a až poté, po neskutečně dlouhé prodlevě, konečně začnete vnímat - hra začala.

Obrazovka je po celý jeden level neměnná a není tak nutné popisovat jednotlivé kousky "screenu" - mění se s každým novým kolem. Po letmém prozkoumání byste mohli nabýt dojmu, že jste si právě "začali" s jednou z mnoha skákacích arkád, ale není tomu tak. Alespoň ne doslova. Jack, kterého mj. ovládáte právě vy, má za úkol posbírat malé bomby, které jsou roztroušeny po celém širokém okolí. Těchto bomb je vícero typ, přičemž každý typ je ohodnocen jiným počtem bodů. Aby to ale nebylo tak jednoduché, po celou dobu musíte čelit útokům nezbedných marťanů.

Výhodou pro ty, kteří neholdují přílišnými zkušenostmi s podobnými hrami je skutečnost, že při ztrátě života nezačínáte opět od nuly, ale od aktuální pozice. Tudíž, jak skóre, tak i počet bomb, které jste již v předchozích chvílích posbírali, zůstává na stejné hodnotě i při ztrátě pomyslného "srdíčka". Je to dobře, neboť obtížností se hra především v pozdějších levelech neřadí mezi jednoduché.

BombJack 2000

Nad grafickým zpracováním freewarovky BombJack 2000 by srdce umělce sice nezaplesalo, ale tak špatné, abychom kvůli tomu odsuzovali celou hru, to také není. Ostatně, co taky čekat od výtvoru, který je "na světě" už nějaký ten pátek a který byl původně určen pro úplně jinou skupinku hráčů. Autoři tudíž musí počítat s tím, že vizuální stránka nebude hodnocena nikterak kladně.

Co bych však v rámci provedení hry vyzdvihnul, to je samotné provedení jednotlivých postaviček. Jak hlavní hrdina Jack, tak i jeho protivníci z planety XYZ (co já vím odkud pocházejí) jsou prokresleni do detailů a jsou vcelku roztomilí.

Multiplayer se tentokráte nekoná a to ani ten nejjednodušší v podobě splitscreenu, případně hře dvou hráčů v jednom "obraze". Je to škoda, neboť si tím hra mohla získat na svou stranu další skupinku hráčů. Takto se řadí k šedému průměru.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz