Doporučujeme

Booger Bungee - zaskákejte si na laně

  • 2
Skákání na laně v poněkud zvláštním podání, které vás bude nutit během houpání křížit nohy za hlavou, nafukovat se jako žába nebo natáčet se do všech možných směrů za doprovodu kritického komentáře dvou sportovních moderátorů.

Booger Bungee

Platforma: Freeware
Výrobce: Black Eye Software

Stáhnout
Booger Bungie

Bez okolků vám hned na začátku prozradím, že Booger Bungee patří mezi úchylné hry. Tedy mezi ty mírně úchylné. Není totiž mnoho normálního na tom, simulovat si skákání na laně. Kdo by si zaskákal rád, jistě už se vydal ke Ždákovskému mostu nebo na jiné místo, kde se tento druh adrenalinového sportu (= hazardu se životem) provozuje, a kdo by si rád nezaskákal, ten se těžko bude zajímat o počítačovou simulaci.

Nenechte se ale mýlit - Booger Bungee se totiž vůbec nesnaží zprostředkovat vám autentický zážitek z volného pádu, Booger Bungee má za cíl něco docela jiného. Na první pohled je těžké smysl hry odhalit - po spuštění hry se objeví zelená potvůrka houpající se na laně a vedle ní zběsile odtikávající časový limit. Pokud stejně jako já nenávidíte čtení readme souborů, nemáte šanci s Boogerem něco pořídit. Marně byste mačkali na směrové šipky, marně zkoušeli Shift, Ctrl nebo Alt - potvůrka se prostě houpe nahoru a dolů tak dlouho, dokud se lano nepřetrhne a není konec. Abych vám ulehčila práci se čtením přiloženého souboru, prozradím vám, že celé kouzlo hry spočívá v klávesách A, S a D, pomocí nichž se postavička ovládá.

Než se do samotného soutěžního houpání pustíte, máte šanci si všechno nacvičit ve speciálním módu, kde vám neběží časový limit a vy se tak můžete v klidu naučit, co všechno lze z postavičkou provádět. Smyslem hry je v omezeném časovém úseku dosáhnout co největšího Booger Bungiepočtu bodů, které se získávají tím, že se houpající zelená potvora vychyluje do všelijakých neobvyklých poloh. Pochopitelně čím neobvyklejší, tím vyšší ohodnocení za ně dostanete. Tyto pohyby jsou rozdělené do čtyř skupin: základní, jednoduché, střední a těžké. Každá skupina obsahuje tři druhy a za všechny dostanete vždycky stejný počet bodů (za základní 5, za jednoduché 100, za střední 200 a za těžké 600). Kombinace kláves, kterými se tyto pohyby vyvolávají jsou přitom známy jen u prvních dvou skupin, zatímco pohyby z druhých dvou musíte odvozovat tím, že náhodně skládáte kombinace z těch prvních. Zní to trochu složitě, ale složité to věru není.

Až si to vyzkoušíte nanečisto, můžete skočit rovnou do soutěžení (Booger má tabulku High Scores, kde se vaše výsledky uchovávají). Během toho, co se budete snažit předvést co nejdokonalejší sestavu (boduje se i umělecký efekt), komentují vaše snažení dvě další zelené potvory, které na vás obvykle nenechají niť suchou. To, na co je třeba při všem tom vykrucování do stran dávat pozor, je stav lana, na němž visíte. V pravém dolním rohu je umístěn ukazatel, který jasně dává najevo, jestli se provaz náhodou v brzké době nechystá přetrhnout. Je přitom třeba mít na paměti, že napětí se zvyšuje tím víc, čím více stejných pohybů v řadě za sebou provedete.

Tak, a teď už toho o Boogeru víte dost na to, abyste se dokázali rozhodnout, jestli jste ta pravá cílová skupina, pro kterou by taková věc mohla být zábavná.


  • Vybrali jsme pro Vás