Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boom! Boom! Driller! - pyrotechnikem snadno a rychle

  12:00aktualizováno  10:05
Stavba metra, podzemního skladiště či třeba vykopávky dinosaurů si žádají toho nejlepšího odborníka v oblasti instalace výbušnin. Jak si s tímto nově nabytým povoláním poradíte?
80

Boom! Boom! Driller!

Platforma: Freeware
Výrobce: Ass Hat Designs

Stáhnout

Boom Boom DrillerBoom! Boom! Driller! Je bezpochyby minimálně podivným názvem pro hříčku. Jen několik málo minut strávených ve hře vás však dozajista přesvědčí o stoprocentní pravdivosti tohoto označení. Ač to bude znít sebevíc nudně, většinu herního času budou vyplňovat výbuchy doprovázené intenzivní prací vrtačky. A dodám-li, že se jedná doslova o královskou zábavu v originálním kabátku, musíte už pomalu směřovat kurzor myši k volbě „stáhnout hru“.

Trochu nadneseně řečeno by se hlavní hrdina hříčky dal označit za takového novodobého odborníka na výbušniny. Zapomeňte na dlouhé přípravy a tým pyrotechniků spolupracujících třeBoom Boom Drillerba i při odstřelu malé budovy. Zde budete pracovat zcela osamoceni a úkoly budou neméně zodpovědné.

Základem všeho jsou dvě kampaně a jeden tutoriál, který vás v několika základních krocích provede přes ovládání hry, načež se můžete s klidem pustit do některé z kampaní. Pro začátek pak doporučuji tu městskou. Nebude vás totiž nikterak časově omezovat a na rozjezd je prostě ideální. Hned jako první je vám na krk hozena stavba podzemního tunelu pro metro. Jediné viditelné jsou zelená a červená tečka, každá na jiné straně herní obrazovky. Vaším úkolem je tyto dvě propojit. Podobně praktické úkoly pak budou pokračovat i dále a na vás tak bude abyste pomohli při vykopávkách dinosauřích kostí (poněkud netypicky právě za použití výbušnin, které však na tisíce let staré kosti nemají z nepochopitelných dBoom Boom Drillerůvodů pražádné účinky - vykopávky kostí podobným způsobem tedy krásně kontrastují s reálnou prací archeologů, kteří pečlivě štětečkem prašují každičkou kost) či pomohli se stavbou podzemního úložného prostoru v přístavu.

Herní koncept staví na jednoduchých principech. V levé části herní obrazovky je jednoduché menu, kde máte na výběr z dostupných vrtaček a výbušnin odstupňovaných podle ničivých schopností. Vy si vždy před výkonem nějaké vyberete, pak jen kliknete na prostor odkud mají práce začít a táhnete tak dlouho, jak hluboko potřebujete vrtačku dostat. Ta se i s výbušninou zavrtá a až ji dojde energie zastaví se a nálož odpálí, čímž se dostáváte stále níže a níže, přičemž pozor je třeba dávat na lidská obydlí a v případě dinosauřích vykopávek i na kosti, které nesmí přijít do styku s vrtačkou.

Originální námět a perfektní zpracování dohromady znamenají opravdu kvalitní hru, která si pozornost hráčů zaslouží. Autoři navíc do hry zakomponovali i několik málo detailů jako dle zákonů gravitace se přesypující písek reagující na vaše ničení okolního prostředí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz