Boom Boom Volleyball – drsná odbíjená

  12:00aktualizováno  6. června 2004 12:50
Zahrát si plážový volejbal s krásnými dívkami jen v plavkách u nádherně čistého moře za slunečného dne, co může být lepšího? Má to však jeden háček – míč je černý, těžký, kovový – a je to bomba…

Boom Boom Volleyball

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Boom Boom Volleyball Ačkoliv desetitisícové návštěvy na finále světové ligy ve španělském Madridu naznačují něco jiného, volejbal nepatří k nejoblíbenějším sportům, v nichž se točí největší miliardy. Není to ale zase žádný chudáček, a to platí dvojnásob o jeho plážové variantě, jež je divácky atraktivnější a zvláště v ženském podání nabízí opravdu pěknou podívanou. Na počítačích je to vcelku podobné – existuje velké množství fotbalů, hokejů či tenisů, volebalů už je méně, ale pár se jich za několik desítek let existence počítačových her přece jen objevilo, počínaje klasikou Arcade Volleyball, přes skvěle hratelný Blobby Volley, až třeba po Animated Bounce. Na podobném principu jako tyto hry funguje i Boom Boom Volleyball, který má na svědomí známý výrobce flashových hříček Miniclip. Až na jeden malý háček. Míč není klasický volejbalový, ale má černou barvu, je těžký, jednolitý, kovový a na konci má doutnák. Zkrátka – je to bomba.

Proti sobě stojí dvě hráčky, obě kočky k pohledání. Každá z nich má určitou úroveň "boom boom resistance", jakýchsi životů. Hra probíhá podobně jako volejbal, když pak míč spadne u některé z dívek na zem, trochu vybuchne a příslušné straně ubyde kus odolnosti. To samé se stane, když na své straně sítě zahraje více než tři údery. Samozřejmostí je, že komu prvnímu dojde bombová odolnost, prohraje.

Boom Boom VolleyballSamotná hra se ovládá velmi jednoduše. Pomocí šipek doleva a doprava se odehrává pohyb v horizontální rovině, šipka nahoru znamená výskok (čím déle ji hráč drží, tím více dívka vyskočí), šipka dolů sestavení obranného postoje pro vybírání obtížných úderů a smečí. Mezerníkem se pak provádí samotný úder. Systém je to snadný, jeho plné ovládnutí je ale docela obtížné, protože Flash má zpoždění. Hlavně naučit se správně naskakovat a smečovat trvá docela dlouho.

Boom Boom Volleyball nabízí mód pro jednoho hráče. Ten je rozdělen na pět úrovní, přičemž mezi nimi se přenáší hodnota boom boom resistance, jen se po každém souboji kousek přidá. Je velice obtížné dostat se byť jen do třetího či čtvrtého levelu, motivací k neustálým pokusům o dohrání ale jistě bude fakt, že se pak zpřístupní možnost hrát s dívkami nahoře bez. A pak je tu ještě multiplayer, který není tak zábavný jako v Blobby Volley, ale i tak se jedná o nejlepší volbu. Jen je trochu škoda, že není možné nastavit pro druhého hráče jiné ovládání.

Boom Boom VolleyballMiniclip je znám vysokou úrovní prezentace svých produktů. Ani Boom Boom Volleyball není výjimkou, takže má svou roztomilou kreslenou grafiku, precizní animace a na pohled vypadá opravdu hezky. Podobně kvalitní jsou i zvuky, takže jediné, co nepotěší, je absence hudby, která by celou akci podbarvila. Ale od Flashe nelze čekat zázraky – aspoň byla zachována minimální velikost hry, která nebrání ve stažení ani modemistům.

Koho už nudí Blobby Volley (zdá se mi to prakticky nemožné, ale třeba to tak u někoho skutečně je :o) a chce zkusit něco trochu jiného, může si bomboidní odbíjenou se sličnými slečnami v hlavní roli klidně stáhnout.


Autor:

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na iDNES.cz