Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BOoM Brothers! - hledáme miny

aktualizováno 
Klasická hra z operačního systému Windows, to je Hledání min alias Minesweeper. Ponořte se do tohoto podařeného remaku ve vylepšené grafice a s velkými možnostmi nastavení.
70

BoOm Brothers

Platforma: Freeware
Výrobce: maVado

  • velké možnosti nastavení
  • sympatická grafika

Stáhnout

Boom brothers

Boom brothersHledání min je už poměrně stará klasika, která se mezi masové hráče rozšířila především proto, že je již od nepaměti součástí operačního systému Windows a to ale v dosti jednoduché verzi, kterou se pokusili autoři tohoto remaku nějakým způsobem oživit. Jejich remake disponuje opravdu lákavou grafickou stránkou a navíc i obstojným obsahem.

Pokud jste doposud o Hledání min nebo v originále Minesweeperu neslyšeli, pak vězte, že se jedná o logickou hru, kde budete mít za úkol pracovat s různě velikou herní plochou a na ní objevovat všechny miny, zadaného množství. V tom vám pomáhají nápovědy v podobě čísel. Postupně tedy klikáte na malinkatá tlačítka tvořící herní plochu a odkrýváte jedno pole po druhém. Pokud se objeví číslo, pak již znáte Boom brotherspočet bomb, které se nachází v bezprostřední blízkosti tohoto pole, tedy na osmi sousedních tlačítkách. Počítají se jak čtyři přímí sousedi, tak i ty pole, která sousedí pouhým rohem.

Postup hry je takový, že nejprve náhodně odkryjete několik polí a pokud máte štěstí a netrefíte se do miny, můžete pokračovat dále. Podle čísel vydedukujete, kde mohou v okolí být ukryté miny (pomůže větší množství odkrytých tlačítek) a pokud máte podezření, že se na některém místě mina skutečně nachází, pak ho pouze označte pravým tlačítkem myši. Objeví se na něm výstražné logo a vy víte, že na toto pole již Boom brothersnemáte dále sahat. Cílem je odkrýt všechna neinfikovaná pole tak, aby jediná neodkrytá byla označena značkou oznamující bombu. Jen tak víte, že jste uspěli a teprve poté může také hra považovat váš pokus za úspěšný.

Co je na tomto remaku zajímavé, to je velké množství dodatečných nastavení. Herní plocha může nabývat mnoha různých velikosti a ty vybíráte podle toho, jakou obtížnost si zvolíte. V případě začátečníka tedy dostanete několik málo min a menší herní pole. Obtížnosti nejvyšší ale již nabízí docela velkou výzvu a vyplnění tak velkého okna a úspěšné nalezení všech min si žádá už poměrně hodně času a špetku štěstí navrch.

Ano, kromě klasického hledání min tato hra bohužel nic nenabízí. Pokud jste ale Minesweeper delší dobu nehráli a nebráníte se zajímavému remaku, dejte mu alespoň šanci.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz