Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BoonaRacer - jedu jak nejlíp umím!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:25
Freeware závody aut většinou nebývají příliš povedené. Pravda, i BoonaRacer není žádný skvost, ale hrát se to dá. A nejen to! Můžete si totiž tvořit v přiložených editorech vlastní tratě a auta. O zábavu je tedy postaráno. Vystartujte kliknutím na nadpis ;-)
60

BoonaRace - jedu jak nejlíp umím!

Platforma: Freeware
Výrobce: Matt Burkhart, Camile Dodson

Stáhnout

Když jsem přemýšlel, jakou další hru bych mohl pro Vás čtenáře přinést, vzpomněl jsem si, že jste ode mě ještě nečetli ani jednu recenzi na závody aut. Pro jsem se to dnes rozhodl opravit. Pravda, nepůjde sice ani tak o závody aut, ale spíše o závodění ve všem, co jste kdy potkali na silnici, ale nejen na té opravdové, nýbrž i na té fiktivní. Jste zvědaví?

BoonaRacerPo instalaci na vás vybafne menu, ve kterém si můžete nastavit nějaké preference, například mlhu a podobně. Kliknutím na tlačítko start se přesunete do výběru vašeho vozidla. A že jich není málo ! Můžete se svést v Batmobilu, doubledeckeru, sporťáku, či dodávce atp... Dále vyberete trať ( bohužel je po instalaci přítomna pouze jedna ), a přesunete se do závodiště. Podle toho, kolik jste si nastavili oponentů, vedle vás na startu stojí nepřátelských vozidel. Jízda začíná. Grafika je na docela dobré úrovni, jak textury, tak modely samotných aut jsou velice kvalitní. Ostatně, přesvědčete se sami na obrázcích. Zpracování je 3D, kameru máte umístěnou někde v kabině, ale není vidět ani volant, ani sklo. Kameru máte bohužel pouze jednu, nemůžete tedy střídat pohledy. Ale tato skutečnost ani nevadí.

BoonaRacerDesign té jedné trati, co máte ve hře k dispozici, je také na vysoké úrovni. Budete projíždět okolo kostela, v tunelu, objížďkami a zkratkami. Projedete se také okolo chrámu. Na závodišti Vás čekají bonusy! Své auto můžete vyzbrojit kulometem, raketami, a podobnými zbraněmi. Stačí najet na bednu a doufat, že obsahuje právě tu „vaši“ zbraň. Nyní pozor. Hra jde až tak daleko, že pokud několikrát narazíte do protivníka, či do zdi, poškodíte si auto. Ještě jede, akorát se od něj trochu vznáší kouř. Po dalších pár srážkách jste ale dojeli závod. Vaše vozidlo ale můžete opravit i na trati, a to sebráním bedýnky s červeným křížem. Při závodu je docela dusno, pokud si navolíte maximální počet jezdců, tedy 20, máte pořád co dělat. Vyhýbat se střelám, nebourat,... Závod se dá vyhrát hned dvěma způsoby. Buďto zlikvidujete všechny nepřátelské vozy, nebo jednoduše dojedete první. Tedy, to „jednoduše“ není zrovna moc na místě. Hra má totiž docela solidní obtížnost.

Hra Vás jen tak neomrzí, ale pokud přece ano, není proč hru mazat. Hra totiž obsahuje skvělý a intuitivní editor na tratě! A nejen to, můžete si vytvořit i vlastní auto. Variabilita této hry je opravdu vysoká. Jediné, co editor neumožňuje, jsou výšková převýšení. Ale i tak si můžete postavit skvělé a zábavné tratě, a pak si je projíždět. Možnost vlastního auta je také skvělá, můžete si navrhnout například tank. Možností je opravdu mnoho.

BoonaRacerDost ale s chválou, hra má i své zápory. Například absence hudby, potažmo i zvuků mě docela mrzí. Přece jen, dnes už není tak těžké stáhnout z internetu píseň s otevřenými autorskými právy, a zakomponovat ji do hry. Nepřítomnost muziky ale není to nejhorší. Špatné je na hře ovládání, nevím jak na joysticku, ale na klávesnici je zatáčení docela dost citlivé. Ale i tohle se dá překonat, jde jen o zvyk. Nesmíte držet šipku moc dlouho. Jinak uděláte smyk a přetočíte se.

Pokud si chcete stáhnout závodní hru, která vás pobaví, která má editor, je variabilní a dlouho vydrží, určitě nebudete litovat stáhnutím této hry – BoonaRacer. Nakonec, 3D freeware závody už tu dlouho nebyly, tak nač váhat?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 88 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz