Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boonta - akce v pralese

  12:00aktualizováno  3. dubna 7:54
Hustý prales skrývá mnohá nebezpečí a bez patřičně nabité zbraně byste byli mrtví dříve, než byste snad dokázali do tří napočítat. A podobně je na tom také hlavní hrdina této jednoduché akční hříčky. Pomozte mu dostat se domů.
50

Boonta

Platforma: Freeware
Výrobce: antimatter games

Stáhnout

Boonta Zastáváte-li názor, že prosté a jednoduché hry nemohou dostatečně zaujmout, pak vám s největší pravděpodobností Boonta jen tak nepřiroste k srdci. Na první pohled se totiž tváři jako dosti kýčovitá arkáda, ovšem ve skutečnosti je vcelku svižná a do jisté míry i netradiční. Bohužel se však na ni ať chcete či ne podepsala velice krátká doba vývoje, kterou se ostatně sám autor také všude chlubí. Dva dny nejsou vskutku mnoho, zvláště když se musíte věnovat souběžně jak stránce grafické, tak i programové.

Takovýmto úvodem jsem však rozhodně nechtěla hru pohřbít dříve, než vám o ní vůbec něco povím. Byla by to totiž rozhodně škoda, i přes nesporné nedostatky má Boonta mnoho co nabídnout. Jednou věcí je kupříkladu silný příběh, díky němuž lze hru pBoonta řirovnat k projektům jako třeba český Vietcong. Svůj počátek má totiž předlouhá dějová linie právě v nepřehledných buších vietnamu, odkud má slíben náš hrdina odjezd domů. Místo odvozu komfortním obrněným vozidlem si však bude muset cestu na svobodu jako správný voják vybojovat a to hned v několika odlišných prostředích.

Jak si dokážete jistě domyslet, průchod jimi nebude vůbec snadný. Čeká zde totiž vskutku početná rota po zuby ozbrojených nepřátel všemožných druhů. Vesměs totiž platí, že ať stoupnete kamkoli, může se zde objevit protivník. Skáčete-li bez přestání po dřevěných plošinkách a následně se s vidinou osvěžení, chvilkového odpočinku a bezpečí vrhnete do studených vod, můžete se setkat s nepříjemnou návštěvou z mořských hlubin. Piraně totiž zdejší vody obývají v pořádných houfech. Naštěstí vás Boonta ani pod vodou nezklame vaše účinná příruční zbraň a několika přesnými střelami lze ryby, stejně jako mohutné chlapíky sprovodit ze světa. Kupodivu stejný postup platí také na mohutné a na první pohled nezdolné tanky obrovských rozměrů.

Ty po vás budou stejně jako ostatní jednotky bez ustání pálit velkými projektily, kterým je radno se vyhýbat. Několik zásahů totiž úplně stačí k tomu, abyste byli sprovozeni ze světa a nuceni začínat daný level úplně od začátku. Nepopulární nuda se naštěstí nedostaví tak brzo, což je dáno obrovskou obtížností a také neustále se měnícím prostředím. Jako velice podařené zpestření bych označila misi, v níž se proletíte vesmírem ve své zánovní raketě. Grafika je sice na první pohled "plastická", ovšem trpí výrazným nedostatkem detailů, což se ostatně u podobně narychlo vytvořené hry dá očekávat. Dokážete-li však tento problém překousnout, budete se bezpochyby výsostně bavit.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz