Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bovinator - aneb jak si zvířátka hrála na mafiány

  12:00aktualizováno  19. září 12:48
Nacházíme se ve smyšleném městě jménem Mootropolis, kde jako obyvatelé žijí hospodářská zvířata. Žijí si tu spokojeně, mají svá kulturní střediska, ochránce zákona, a divme se, také mafii. A proti ní dnes společně zakročíme...

Bovinator - aneb jak si zvířátka hrála na mafiány

Platforma: Freeware
Výrobce: KewlBox

Stáhnout

Dnes se po delší době podíváme na hru, kde vystupuje nějaký sympatický strážce zákona. Pokud nevadí, že je zvířecího původu. Ale sympaťák to bezesporu, milí čtenáři (a zvláště čtenářky :-)), je. Jmenuje se Jimmy Hoofa, má šedivý zmačkaný klobouk, přesně jak se sluší a patří, mluví obhroublým slangem a má na starosti nepodporovat taktéž zvířecí mafiánské živly v jejich nekalých činnostech. A je to ostřílený býk.

Bovinator - aneb jak si zvířátka hrála na mafiányPokud si myslíte, že jsem se pomátl na rozumu, okamžitě vás vyvedu z omylu. Býčí policista Jimmy je hlavním hrdinou velmi zábavné střílečky ve stylu Moorhuhn, Bovinator.

Město celkově ovládá pět mafiánských bossů. Krysa v podnikatelském fialovém sáčku, Da Rat (můj oblíbenec), vepř kliďas Tony Piglioni, ostražitý kohout Frankie Fowlmouth a beran s pěkně tlustým doutníkem, Busta Chops.

Na tyto čtyři kriminálníky si vezme svůj rotační kulomet, ale jelikož jsme ve městě zvířecím, je to spíše vemenní mlékomet :-). Na začátku levelu ještě mafián udá několik pádných důvodů, proč do nich máte střílet, (lidově řečeno Jimmyho pěkně naštve!) a může se jít do akce!

Hlavní (a jedinou) náplní hry je střílet po vyjmenovaných záporných charakterech. Ty se objevují náhodně, například v kanále, nebo ve dveřích, také se projíždějí hezkými vozítky, však uvidíte sami.

Bovinator - aneb jak si zvířátka hrála na mafiányLevely jsou ve hře tři, (ulice města, přístav a jakýsi kemp), a poté se s celkem drasticky zvyšující obtížností opakují. Každý level trvá 60 sekund, do té doby musíte zasáhnout 20 mafiánů, pokud vše stihnete zvývající čas se vám s radostí přičte ke score, pokud ne, hra končí. V prvních třech kolech je všechno krásně pomalé a vy máte dostatek času šplíchnout dotyčnému dávku čerstvě nadojeného mléka. Asi takhle: kuk na strejdu, poté dlouho nic a teprve poté zalézá strýc zpátky na místo, odkud se zjevil. Od šestého levelu už stejná situace nabírá jiné obrátky, strýc vyleze a hned zase zaleze. Obě situace platí, pokud nestačíte správně šplíchnout.

Vidím, že jsem princip hry vylíčil celkem hezkým, avšak nepříliš přehledným příbuzenským systémem, což se mi opravdu povedlo. (Pokud někdo probrané látce nerozuměl, nechť mi pošle mail) :-D. Dnes jsem mimořádně vtipný, co vy na to?

Comicsově laděná grafika stojí opravdu za to a obsahuje spoustu skvělých vtípků, které obvykle objevíte, když se zrovna do nikoho nemůžete trefit. Například obézní dámu s poklící místo štítu, můžete rozhoupat cedule, vypustit bazén a samozřejmě spoustu dalších. Špatně se to popisuje, musí se to zkrátka vidět.

Jestli grafickou stránku hodnotím jako vynikající, zvukovou musím vyzdvihnout asi až do nebes. Hudbu zde sice nenajdete, ale namluvení je více než vynikající, akorát škoda jeho nízkých bitratů, docela výrazně šumí, ale jinak absolutně bez výhrad. Do alespoň mé herní historie se zapíší všechny Jimmyho hlášky a Da Rattyho výkřik “You got milk in my eye!” Určitě si je náležitě vychutnáte a dostanete záchvat smíchu stejně jako já...

Bovinator - aneb jak si zvířátka hrála na mafiányBovinator je reklamním produktem firmy provozující zřejmě síť rychloobčerstvovacích zařízení T.G.L FRIDAYS a je dílkem vývojářského týmu Kewlbox. Po skončení hry dostanete možnost se zaregistrovat na její stránce, odeslat své score a budete-li hodně dobří a umístíte se na předních místech tabulky, můžete od T.G.L. vyhrát nějakou dobrou baštu zdarma! Jelikož se ale do tabulky zapisuje jen momentálních sto nejlepších, mě tam zatím pod nickem Mr.Cooler uvidíte marně. Pro dosažení sté příčky potřebujete nastřílet přes 81.000 bodů. Můj rekord je zatím 30 300 bodů.

Při prozkoumávání tabulky jsem si všiml, že tam není nikdo z České rebubliky (pokud někdo svůj původ nezatajil). Jedině na prvních pěti místech jsou asi dva němečtí hráči. Takže máte šanci! Už se těším na prvního našeho zástupce v Top 100!

Bovinator je skutečně vynikajícím počinem na poli oddechových hříček, které zabaví na delší dobu. Já vydržel 2 hodinky bez problémů, a jistě se k ní ještě někdy vrátím, už kvůli super slangovým hláškám. Rozhodně nebude nudit ani vás.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz