Bowling Evolution - pizza, pivo a kuželky

  12:00aktualizováno  11:36
Trojrozměrný simulátor kuželek, který vám sice nenahradí živou akci, ale maximálně se o to pokouší po stránce grafické i hratelnostní. Na jednom počítači tak mohou hrát až čtyři lidé a navíc probíhají klání přes internet.
80

Bowling Evolution

Platforma: Freeware
Výrobce: BE Team

Stáhnout

Bowling EvolutionMnoho vody uplynulo od vydání Bowling Blast. Přesto dodnes patří k těm nejlepším simulátorům bowlingu, které můžeme mezi hrami zdarma najít. Útok na jeho sesazení v poslední době vede Bowling Evolution. V reálném světě byste mě asi kamenovali a předkládali všemožné ukazatele, ve kterých se liší bowling od kuželek. Zde jste však rozdíl vůbec nezaznamenali, i když Bowling Evolution skutečně patří mezi kuželky, ale na obrazovce si dírek v kouli stejně nevšimnete a deset kuželek namísto devíti jedině uvítáte - alespoň je co trefovat, že...

Ovšem jeden znatelný rozdíl mezi hrami opravdu najdeme, a co je pozitivní, nelze ho ani v počítačové verzi přehlédnout. Kuželky jsou totiž přímočařejší než bowling, s koulí se hůře házejí falše a i výsledek je poněkud nejistý. Proto při hodu nastavujete pouze sílu a nikoliv faleš. Naopak větší roli hraje zaměřování a pozice u dráhy. Bowling Evolution sází na věrné 3D zpracování a reálnou fyziku. Inu, vždyť jde o jeden z nejdůležitějších faktorů. Chování ve hře mi skutečně připadlo velmi reálné, snad jen vlastní animace při rotování koule mi jaksi neseděla. Dal se však vypozorovat rozdíl v jednotlivých hodech podle nastavené síly, roli sehraje váha koule, kterou si na počátku vyberete, ale i třeba délka "rozběhu" Nepotká vás tak nemilá situace, kdy si najdete přesně dané místečko, hodíte maximální sílou a padá vám jeden strike za druhým. 

Bowling EvolutionVelmi pěknou vlastností Bowling Evolution je nahrávání skóre přes internet, kde jsou vedeny denní, měsíční i celkové statistiky. Nemusíte však zoufat ani pokud připojení nemáte, protože hrát mohou na jednom počítači najednou až čtyři hráči, a to už je teoreticky slušný zástup u monitoru. Pokud to myslíte s tréninkem opravdu vážně, potom vám určitě přijde vhod zajímavý herní mód Challenge Bowling. V něm si můžete nastavit přesné rozestavění a počet figurek na pozicích. Můžete tak natrénovat libovolnou situaci, která vás ve hře potká. Egoisticky zaměřené hráče a puntičkáře potěší rozsáhlé možnosti přehrávání videí. Každý hod si lze takto uložit a sledovat hned z několika úhlů - klidně i z pohledu nešťastných kuželek. Tato funkce však je spíše pro zpestření, než nějaké reálné učení.

Bowling EvolutionProzatím jsem jenom chválil, ono vlastně je co, protože hra nabízí velké množství funkcí. Co se mi líbí nejvíce je fakt, že se na ní neustále pracuje a s každou další verzí rozkvétá. Bohužel se doposud nezbavila některých vad v oblasti grafiky. Vyžadována je instalace nejnovějšího rozhraní DirectX, což není problém, ale i v něm se občas kousla a při nastavení hry v OpenGL mi běžela trhaně pořád. Ovšem pokud oželíte některé vykreslovací techniky a detaily, pak vám v hraní nic nepřekáží.

Bowling Evolution vypadá velmi slibně. Už teď jde o nadprůměrně povedený simulátor kuželek, který by - pokud autoři zapracují na stabilitě - mohl lehce šoupnout ostatní konkurenty do kapsy.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz