Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bowling Max 3D - kuželky, bojte se

  12:00aktualizováno  28. února 11:52
Máte rádi bowling a myslíte si, že jste v něm skutečně dobří nebo se naopak považujete za amatéry? Vyzkoušejte si, jak se vám povede v této počítačové variaci, která je minimálně po stránce hratelnostní nadprůměrným dílkem.
60

Bowling Max 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Scott Haag

Stáhnout

Bowling Max 3DJiž vskutku předlouhá doba uběhla od chvíle, kdy jste se na Plných Hrách objevila nějaká ta zajímavá a věrně se tvářící simulace stále oblíbenějšího sportu – bowlingu. Daleko více než na vrcholové úrovni se mu lidé věnují pouze pro zábavu, o to větší potenciál tato hra má – stojí však skutečně za hřích nebo se jedná o pouhopouhý brak?

Dle obrázků lze nabýt dojmu, že Bowling Max 3D je jasně nadprůměrným dílkem, řadící se mezi ty nejlepší v rámci této kategorie – ovšem zcela úplně pravda to není, neboť hra trpí hned několika podstatnými neduhy.

Bez jakéhokoli tréninku jste ihned z nepříliš vábně vyhlížejícího menu vyhozeni přímo ve hře. Bowling Max 3DTa se odehrává v celkem rozměrné místnosti, kde je k nalezení hned několik závodních drah, z čehož však všechny kromě té vaší zejí prázdnotou. Ani postavy hráče, kterého ovládáte si příliš nevychutnáte. Jediné, co z jeho krásy za celou dobu spatříte je jedna paže useknutá v oblasti pod ramenem, jíž ovládáte pohyby své myši. Zprvu postačí, když jí posunete z prostředku směrem k zásobníku na koule, kde už jedna na vás netrpělivě vyčkává. Je laděna přesně do toho odstínu, který jste si před samotnou hrou zvolili. Po uchopení koule se před vámi objeví šipka pohybující se zprava doleva, jejímž zastavení určíte následující směr, jímž se bude následně vaše koule ubírat. S udáváním směru není radno otálet, po chvíli se totiž rychlost pohybu šipky zvětší natolik, že již správný směr půjde odhadnout jen vskutku stěží. Stejně tak to funguje při určování rychlosti, která je taktéž důležitá. 

Jako teorie to zní dost možná až přespříliš složitě, ovšem v akci vám to po mBowling Max 3Dalém tréninku bezpochyby mnoho problémů dělat nebude. On základ úspěchu totiž tkví v rychlém rozvažování. Zastavíte-li totiž šipku na správném místě hned na začátku jejího pohybu, který je ještě pomalý, pak není problém určit nejideálnější směr a shodit tak co nejvíce kuželek, což je ostatně také hlavní cílem. Co mě však na hře velice mrzelo byla nemožnost sledování aktuálního skóre, které se dozvíte až po odházení potřebného množství kol, kdy je vám nabídnuta možnost zápisu mezi nejlepší hráče.

Grafika se řadí mezi příjemný průměr, který neurazí, nicméně ani nijak výrazně nepřekvapí. Daleko hůře jsou na tom zvuky, které se mi do této gamesky vůbec nehodily a spíše než jako příjemné nevtíravě zpestření působily nadměrně rušivě. I přes to se však Bowling Max 3D řadí mezi ten nejlepší bowling, který je na nezávislé scéně k nalezení, ačkoliv není rozhodně bez chyb.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 86 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz