Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bowser Jr. - pouze pro fandy

  12:00aktualizováno  8:48
Klasická 2D plošinovka ve stylu Maria by měla nalákat právě fandy nesmrtelného instalatéra. Hrát budete za malého dráčka a vaším úkolem bude zachránit jeho matku.
50

Bowser Jr.

Platforma: Freeware
Výrobce: GeothermalDuck

Stáhnout

bowserjr1

Předem je nutno říci, že jestli očekáváte originální pařbu, měli byste se rychle poohlédnout po nějaké jiné hře. Bowser Jr je klasickou 2D skákačkou mariovského ražení. Žádné novinky ani zajímavosti nepřibyly, takže půjde jenom o přeskakování propastí, likvidování nepřátel a sbírání mincí.

Příběh je velmi strohý a hned po startu se ocitáte v prvním levelu. Váš dráček umí skákat a také metat ohnivé koule. Díky skákání budete moct překonávat propasti, lávu a bodáky, které vám budou stát v cestě kupředu. Narazíte také na několik typů nepřátel. Dají se však snadno zlikvidovat jednou přesně mířenou ranou, takže by vám neměli dělat větší problémy. Těžší to bude se závěrčnými bossy na konci levelů. Ti mají daleko větší odolnost a také disponují důmyslnými zbraněmi. Mimo jiné se setkáte bowserjr2také s Mariem, jakožto jedním z bossů. Cestou sbíráte mince, které vám připočítávají skóre. Jestliže tak chcete skončit s co nejlepším výsledkem, neměli byste na žádné nikde zapomenout. Místy také můžete sebrat doplňovák zdraví. Jeden z levelů je přeci jenom poměrně inovativní. Budete v podobě želvího krunýře přeskakovat nastražené překážky.

Grafiku hodně poznamenává minimalistické herní okno, což je rozhodně na škodu. Jelikož vidíte pouze velmi malou část herní plochy, mnohdy vás nepřátelé překvapí, aniž byste vůbec stačili zareagovat. Přehlednost je tedy mizerná, což sami po první hře zjistíte. Jinak se ale grafika zatracovat nedá. Prostředí levelů se různí a nepřátelé jsou poměrně pěkně graficky zpracovaní. Hratelnost hodně trpí malým oknem a již zmiňovanou bídnou přehledností. Procházení levelů je stereotypní a obowserjr3byčejní nepřátelé nejsou ničím, co by vás mělo nějak více znervózňovat. Závěreční bossové vnáší do hraní trochu svěžího větru, protože u nich se nadřete přeci jenom o něco více. Rozhodně se však Bowser Jr nemůže zařadit mezi těžké skákačky. Pakliže zemřete, je příjemné, že nemusíte začínat znovu od prvního levelu, ale startujete od levelu stávajícího. Plynulost hraní je bezproblémová, ale narazil jsem na zajímavý skákací a zasekávací bug. Podařilo se mi totiž několikrát vyskočit z lávy nebo z bodáků. Hudba je typicky mariovská a nijak nepřekvapí.

Jestliže jste fandové Maria, mohl by vás Bowser Jr na chvíli zabavit. Nepočítejte však s nějakou extra hratelností. Pakliže však nemáte Maria příliš v oblibě, doporučoval bych vám zkusit nějakou jinou hru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz