Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bowser Jr. - pouze pro fandy

  12:00aktualizováno  8:48
Klasická 2D plošinovka ve stylu Maria by měla nalákat právě fandy nesmrtelného instalatéra. Hrát budete za malého dráčka a vaším úkolem bude zachránit jeho matku.
50

Bowser Jr.

Platforma: Freeware
Výrobce: GeothermalDuck

Stáhnout

bowserjr1

Předem je nutno říci, že jestli očekáváte originální pařbu, měli byste se rychle poohlédnout po nějaké jiné hře. Bowser Jr je klasickou 2D skákačkou mariovského ražení. Žádné novinky ani zajímavosti nepřibyly, takže půjde jenom o přeskakování propastí, likvidování nepřátel a sbírání mincí.

Příběh je velmi strohý a hned po startu se ocitáte v prvním levelu. Váš dráček umí skákat a také metat ohnivé koule. Díky skákání budete moct překonávat propasti, lávu a bodáky, které vám budou stát v cestě kupředu. Narazíte také na několik typů nepřátel. Dají se však snadno zlikvidovat jednou přesně mířenou ranou, takže by vám neměli dělat větší problémy. Těžší to bude se závěrčnými bossy na konci levelů. Ti mají daleko větší odolnost a také disponují důmyslnými zbraněmi. Mimo jiné se setkáte bowserjr2také s Mariem, jakožto jedním z bossů. Cestou sbíráte mince, které vám připočítávají skóre. Jestliže tak chcete skončit s co nejlepším výsledkem, neměli byste na žádné nikde zapomenout. Místy také můžete sebrat doplňovák zdraví. Jeden z levelů je přeci jenom poměrně inovativní. Budete v podobě želvího krunýře přeskakovat nastražené překážky.

Grafiku hodně poznamenává minimalistické herní okno, což je rozhodně na škodu. Jelikož vidíte pouze velmi malou část herní plochy, mnohdy vás nepřátelé překvapí, aniž byste vůbec stačili zareagovat. Přehlednost je tedy mizerná, což sami po první hře zjistíte. Jinak se ale grafika zatracovat nedá. Prostředí levelů se různí a nepřátelé jsou poměrně pěkně graficky zpracovaní. Hratelnost hodně trpí malým oknem a již zmiňovanou bídnou přehledností. Procházení levelů je stereotypní a obowserjr3byčejní nepřátelé nejsou ničím, co by vás mělo nějak více znervózňovat. Závěreční bossové vnáší do hraní trochu svěžího větru, protože u nich se nadřete přeci jenom o něco více. Rozhodně se však Bowser Jr nemůže zařadit mezi těžké skákačky. Pakliže zemřete, je příjemné, že nemusíte začínat znovu od prvního levelu, ale startujete od levelu stávajícího. Plynulost hraní je bezproblémová, ale narazil jsem na zajímavý skákací a zasekávací bug. Podařilo se mi totiž několikrát vyskočit z lávy nebo z bodáků. Hudba je typicky mariovská a nijak nepřekvapí.

Jestliže jste fandové Maria, mohl by vás Bowser Jr na chvíli zabavit. Nepočítejte však s nějakou extra hratelností. Pakliže však nemáte Maria příliš v oblibě, doporučoval bych vám zkusit nějakou jinou hru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz