Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boxes - čím výše, tím lépe

  16:47aktualizováno  16:47
Tak trochu upravené pořekadlo "čím více, tím lépe" jsme použili jako titulek jednoduché arkádové hry, kde bude nutné dostat kostičku na co nejvíce kostiček, posbírat vylepšení a získat co nejvíce bodů.
73

Boxes

Platforma: Freeware
Výrobce: Twenty3

  • jednoduchá hra s promyšlenými detaily
  • chytlavá hratelnost
  • zdlouhavé zapisování výsledků

Stáhnout
BoxesV jednoduchosti je síla a v poslední době si to uvědomuje stále více vývojářů. K nim patří například i ti stojící za projektem Boxes. Pro ten, jak je vidět, zvolili i velmi jednoduchý název, což je na druhou stranu možná trochu škoda – zasloužil by si něco unikátnějšího. Alespoň ale nebude problém s tím, si ho zapamatovat.

Problém vlastně ani nebude si s přihlédnutím k názvu představit, co se bude během celé herní doby dít. Vše se totiž točí okolo malých kostiček, což je právě v překladu z angličtiny název projektu, Boxes. Vás bude převážně zajímat jedna jediná kostička a s tou budete manipulovat po herním prostředí za použití kurzorových kláves. Po položení základního koberce kostičekBoxes bude ta první, která spadne shora a usadí se na herní obrazovce. Odlišená je samozřejmě i barevně, abyste neměli problém ji poznat i v momentě, kdy bude již obrazovka jinými předměty doslova přeplněna. A tato chvíle na sebe nenechá dlouho čekat.

Vlastně od té doby, kdy se na herní ploše objevíte jako jedna jediná kostka, začnou z horní strany obrazovky dolů padat také další kostičky přibližně stejné velikosti. Ty se vyskytují tak nějak náhodně a tedy nejde dopredu odhadnout, kam budou padat. Také jejich množství není konstantní a občas se vyskytne malá mezera, jindy naopak padá hned několik najednou a je problém jim uhnout. Ano, to bude váš primární úkol, neboť pokud by na vás kostka opravdu spadla, znamenalo by to okamžitou smrt a tedy konec hry. Zde si neodpustím malou Boxeskritiku této části hry, kde se zapisujete do tabulky nejlepších hráčů a máte možnost odeslat své skóre do tabulky online. Nutnost odklikávání této části a pomalé animace je poměrně nepříjemné, zvlášť když jste začátečníci, moc se vám nedaří a umíráte opravdu často.

Boxes ale nezůstalo u základního konceptu uhýbání před kostkami a tak se vám během celé doby odemykají desítky cílů, jež ale musíte v prvé řadě splnit. Pak přečkáváte vlny nepřátel a uhýbáte před lávou. Občas se pod vámi objeví kostka, která je vlastně časovaná bomba s trhne s sebou kousek herního pole (pokud budete neopatrní tak i vás). A to vše během toho, co se budete pokoušet vyškrábat nahoru, přičemž za každý stupínek dostáváte dodatečné body. Pokud vystoupáte do určité výšky, změní se úhel kamery a z vašeho nejvyššího patra je rázem to nejnižší a jede se jakoby nanovo, jen s vyšší obtížností a novými možnostmi.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz