Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boxindanga - souboje v ringu

  12:00aktualizováno  12. února 11:36
Postavte se do ringu a utkejte se s počítačem nebo vyzvěte kamaráda. Boxindanga má velice jednoduché ovládání a dobře vám postačí na ukrácení několika volných minut.
50

Boxindanga

Platforma: Freeware
Výrobce: Soperutano Soft

Stáhnout

boxindanga1

Na jednoho z předchůdců Boxindanga si velmi dobře pamatuji. Hrával jsem jej na stařičkém Commodoru a sváděli jsme líté boje s bratrancem. Úplně původní předloha Boxindanga pochází z Atari a od její uvedení na trh už také uplynula hezká řádka let.

Před startem hry si vyberete jeden z možných módů. Můžete hrát proti počítači, s kamarádem u jednoho počítače nebo využít LAN. Pokud zvolíte počítačového protihráče, máte na výběr ze tří obtížností. Trochu se od sebe liší, to je pravda, ale nijak dramaticky. I toho nejlepšího počítačového boxera jsem bez tréninku porazil na první pokus. Hrací plochu představuje jakýsi hybridní ring, který nemá tvar čtverce ale obdélníku. V každém rohu je jeden z borců a po zaznění gongu se do sebe můžete pustit. Jednoduše stačí ovládat pohyb po boxindanga2ploše a údery levou a pravou rukou. Pakliže protivníka zasáhnete do obličeje, ubere se mu několik životů. Těch má každý boxer na začátku 99. Jakmile jeden z boxerů o všechny životy přijde, jeho protihráč vítězí. Nikam dál se však nepostupuje. Boxindanga je jednoduchou hrou, ve které se nesetkáte s více protivníky nebo důmyslnějším pojetím boje.

Z vizuálního pohledu není Boxindanga nikterak přitažlivým kouskem. Jednoduchý ring, který je lemován zelenými okraji notně připomínající trávu, bílá plocha uprostřed a dva rozmazaní bojovníci â to nejsou atributy, které by poslaly hráče do kolen. Jako už tomu u mnoha freeware kousků bývá, grafika je nic moc, ale zase na druhou stranu je celé hraní přehledné a rozhodně se při něm neztratíte nebo nezamotáte. Hratelnost je v mezích možností vcelku slušná. Proč v mezích možností? Boxindanga nepřináší žádný propracovaný herní systém. Prostě vyzvete soupeře, chvíli do sebeboxindanga3 bušíte a jakmile jeden z vás padne k zemi, hraní končí a ocitáte se znovu na úvodní obrazovce, kde můžete začít nový (stejný) souboj. Pokud pomineme tento velmi skromný koncept, není na tom Boxindanga až zase tak špatně. Ovládání boxerů je velmi jednoduché, takže se nemusíte nic zdlouhavě učit. Plynulost hraní je velmi dobrá a rychlost si můžete nastavit dle vlastních preferencí. Hudby si při hraní žádné neužijete a jednoduché zvuky příliš za zmínku nestojí.

Boxindanga je velmi jednoduchou hrou, která si nedělá ambice oslovit široké spektrum hráčů. Jelikož nepřináší promyšlený herní systém, stane se tak spíše záležitostí na zabití nudy nebo retro vzpomínkovou záležitostí pro fandy starších her.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz