Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brain Hotel - pořádně úchylná adventure

  12:00aktualizováno  2. října 1:20
Po nešťastné příhodě, kdy vám po mnoha letech společného soužití uteče s vaším věrným čtyřnohým přítelem, z něhož se stal člověk. Tak se dostáváte spolu s balíčkem v ruce do hotelu, kde se to podivnými věcmi jen hemží.
80

Brain Hotel

Platforma: Freeware
Výrobce: Pinhead Games

Stáhnout

Brain HotelO tom, že hlavním předpokladem k vytvoření úspěšné a perfektně hratelné adventury, je především kvalitní dějová linka, není ani v nejmenším pochyb. Někteří tvůrci sází na fantasy, jiní spíše holdují humoru, což je na samotném pojetí dosti poznat. Nouze není ani o naprosto smyšlené sci-fi příběhy. Jen velice málo adventur se však může pochlubit natolik podivným až úchylným dějem, jako právě Brain Hotel od autorů výtečné detektivky A Case of the Crabs.

Na samotném počátku byla úplně obyčejná rodinka. Spoustu let jste šťastně žili spolu se svou manželkou v útulném domečku, jenž byl proti zlodějům střežen vaším věrným chlupatým přítelem. Jednoho dne se však vše náhle změnilo – váš věrný čtyřnohý přítel se totiž vinou evoluce vyvinul o několik miliónů let dopředu, a to během jedné jediné hodiny. Stal se z něj tedy člověk, na čemž by ještě nebylo nic tak strašného, nebýt ale faktu, že se do něj vaše dodnes věrná manželka zamilovala a rozhodla se spolu s ním odstěhovat daleko od vás. Nemusím myslím příliš zdůraBrain Hotelzňovat, že z této nenadálé samoty nejste příliš nadšen. Snažíte se však s touto nepříjemnou událostí co nejdříve srovnat, tudíž se necháte zaměstnat u místní dopravní společnosti.

Ta vás hned na začátku pověří zdánlivě jednoduchým úkolem a sice doručit drobný balíček pro obyvatele jednoho z místních hotelů. První problémy na sebe však nenechají dlouho čekat - díky právě probíhající konferenci vás recepční nehodlá do útrob budovy za žádnou cenu pustit. Lze jej však naštěstí jednoduchým způsobem obelstít a vy tak můžete zdárně pokračovat. Následně vám nezbývá, než se tedy dodatečně v hotelu zaregistrovat a vydat se na pokoj, kde je dočasně ubytován člověk, pro něhož je určena vaše zásilka.

O vskutku podivné a nezvyklé věci nebude v průběhu hraní ani v nejmenším nouze. Jako první budete mít tu čest s místním džinem, který se zde stará o převážení lidí výtahem mezi patry a rozhodně netrpí málomluvností. Jak záhy zjišťujete ani osoba, pro níž je balíček určen není Brain Hotelzcela normální, což lze odtušit nejen z jejího netypického vzhledu, nýbrž zejména z podivného rozhovoru mezi ním a jeho přítelem robotem, jenž shodou náhod vyslechnete.

Ano, příběh vskutku netypický a humorem přímo prošpikovaný. Ovšem ani technická stránka nezůstává zdaleka pozadu a jen stěži byste hledali něco výraznějšího, na co by se dalo postěžovat. Grafika hry je pouze ve 2D, nicméně je velice zdařile nakreslena, bezchybně rozpohybována a jako velice povedený lze bezpochyby označit také komix, jež vás hned zpočátku uvede do děje. Pochvala směřuje také směrem k dabingu, který se vskutku povedl. Jediné co tedy lze hře vyčíst je onen pořádně úchylný příběh, který by nemusel každému sednout a rozhodně by mohl být rozveden do ještě více detailů. I přes to je však Brain Hotel velice povedenou adventurou, která by na disku žádného milovníka tohoto žánru neměla za žádnou cenu chybět.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz