Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spolkni hrst pilulí a zažij horor v růžovém pokojíčku Brighter Day

  15:00aktualizováno  15:00
Hororová hra se vás nemusí nutně snažit zasypávat lekacími momenty, děsivou architekturou a všudypřítomnou tmou. O tom vás chce přesvědčit Brighter Day, ve kterém je všechno naopak barevné, veselé a krásně prosvětlené. A přesto z něj občas mrazí.
80

Brighter Day

Platforma: Freeware
Výrobce: The Loneliest Pixel

  • velmi zvláštní druh hororové hry
  • žánrově je to horor naruby
  • surrealistické a barevné
  • pro hráče "tvrdých" hororů jen taková zajímavost
  • jednodušší grafika

Stáhnout

Brighter Day | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Brighter Day

První pohled na obrázky naznačuje, že Brighter Day je nějaká šílenost, fantasmagorie, surrealistická pseudo-uměleckost. Na druhý pohled možná nějaká logická hra v podivném světě, nebo snad arkáda s dost zvláštním prostředím a nepřáteli. Jenže on je to horor.

Co se stane, když si místo jednoho předepsaného psychofarmaka vezmete celou hrst barevných veselých pilulí, to si můžete jenom domýšlet. Nebo si zahrát Brighter Day.

Brighter Day

Je to vlastně horor naruby. Kde obvykle v tomto žánru figurují děsivé místnosti plné výkřiků, krve a vnitřností, zde máme barevné a usměvavé pokojíčky v růžových odstínech plné plakátů s roztomilými zvířátky. Kde jiné horory sázejí na neprostupnou temnotu, v Brighter Day vidíte na druhý konec mapy, protože všechno je pěkně prosvětlené a nikde na vás nevybafne žádný stín. A místo nechutných monster, které vás chtějí sníst, vás tady hledají obří oční bulvy, které vám naopak chtějí pomoct.

Brighter Day

Prostředí je na hororový žánr zkrátka paradoxní a taky hodně absurdní. Nacházíte se v odvykací léčebně, kde už nechcete strávit ani vteřinu svého času a tak se potřebujete „vypařit“. Protože ale v sobě máte po dlouhé odvykací době zase svou oblíbenou dávku léků na předpis, svět kolem je tak trochu divný. Všechno je krásně barevné a veselé, sem tam nějaký smajlík a místo dozorců, kteří vás na útěku hledají po chodbách korzují ony bulvy.

Brighter Day

Brighter Day je ve zdejší verzi jen demo, ale byla by škoda na něco tak neobvyklého neupozornit. Navíc jde o demo dost rozsáhlé a dovolí vám pořádně nasát surrealistickou atmosféru. Úkolem je samozřejmě dostat se z léčebny a nenechat se žádnou bulvou chytit.

Brighter Day

K jejich odlákávání můžete rozhazovat pilule, které často najdete. Bulvy nejsou moc rychlé, ale je jich hodně a když začnete před jednou utíkat, často se stane, že naběhnete přímo do cesty další.

Rozhodně doporučuji hru vyzkoušet i přesto, že hratelně nejde o nic vyloženě inovativního. Pro milovníky hororů ovšem bude Brighter Day docela šok. Ačkoliv se při něm vůbec nebojíte (protože všechno je světlé a veselé), přesto vás hra nechává napnuté k prasknutí. Takže se nabízí otázka, co vlastně dělá horor hororem. Ale na to musíte přijít sami.

Zde můžete stáhnout také verzi pro Mac.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz