Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spolkni hrst pilulí a zažij horor v růžovém pokojíčku Brighter Day

  15:00aktualizováno  15:00
Hororová hra se vás nemusí nutně snažit zasypávat lekacími momenty, děsivou architekturou a všudypřítomnou tmou. O tom vás chce přesvědčit Brighter Day, ve kterém je všechno naopak barevné, veselé a krásně prosvětlené. A přesto z něj občas mrazí.
80

Brighter Day

Platforma: Freeware
Výrobce: The Loneliest Pixel

  • velmi zvláštní druh hororové hry
  • žánrově je to horor naruby
  • surrealistické a barevné
  • pro hráče "tvrdých" hororů jen taková zajímavost
  • jednodušší grafika

Stáhnout

Brighter Day | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Brighter Day

První pohled na obrázky naznačuje, že Brighter Day je nějaká šílenost, fantasmagorie, surrealistická pseudo-uměleckost. Na druhý pohled možná nějaká logická hra v podivném světě, nebo snad arkáda s dost zvláštním prostředím a nepřáteli. Jenže on je to horor.

Co se stane, když si místo jednoho předepsaného psychofarmaka vezmete celou hrst barevných veselých pilulí, to si můžete jenom domýšlet. Nebo si zahrát Brighter Day.

Brighter Day

Je to vlastně horor naruby. Kde obvykle v tomto žánru figurují děsivé místnosti plné výkřiků, krve a vnitřností, zde máme barevné a usměvavé pokojíčky v růžových odstínech plné plakátů s roztomilými zvířátky. Kde jiné horory sázejí na neprostupnou temnotu, v Brighter Day vidíte na druhý konec mapy, protože všechno je pěkně prosvětlené a nikde na vás nevybafne žádný stín. A místo nechutných monster, které vás chtějí sníst, vás tady hledají obří oční bulvy, které vám naopak chtějí pomoct.

Brighter Day

Prostředí je na hororový žánr zkrátka paradoxní a taky hodně absurdní. Nacházíte se v odvykací léčebně, kde už nechcete strávit ani vteřinu svého času a tak se potřebujete „vypařit“. Protože ale v sobě máte po dlouhé odvykací době zase svou oblíbenou dávku léků na předpis, svět kolem je tak trochu divný. Všechno je krásně barevné a veselé, sem tam nějaký smajlík a místo dozorců, kteří vás na útěku hledají po chodbách korzují ony bulvy.

Brighter Day

Brighter Day je ve zdejší verzi jen demo, ale byla by škoda na něco tak neobvyklého neupozornit. Navíc jde o demo dost rozsáhlé a dovolí vám pořádně nasát surrealistickou atmosféru. Úkolem je samozřejmě dostat se z léčebny a nenechat se žádnou bulvou chytit.

Brighter Day

K jejich odlákávání můžete rozhazovat pilule, které často najdete. Bulvy nejsou moc rychlé, ale je jich hodně a když začnete před jednou utíkat, často se stane, že naběhnete přímo do cesty další.

Rozhodně doporučuji hru vyzkoušet i přesto, že hratelně nejde o nic vyloženě inovativního. Pro milovníky hororů ovšem bude Brighter Day docela šok. Ačkoliv se při něm vůbec nebojíte (protože všechno je světlé a veselé), přesto vás hra nechává napnuté k prasknutí. Takže se nabízí otázka, co vlastně dělá horor hororem. Ale na to musíte přijít sami.

Zde můžete stáhnout také verzi pro Mac.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Ušetřete pár korun.
Ušetřete pár korun.

Víte, kde jsou nejlevnější pleny? My ano.Najdete na iDNES.cz