Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Broken Knuckles - pouliční bitky

  12:00aktualizováno  9:14
Jen za pomocí nacvičených úderů pěstí a nohou se budete muset vypořádat s obrovskou přesilou nepřátelských jednotek. Valit se na vás budou doslova kam se hnete a bez přispění speciálních schopností byste je dost možná ani neudolali.
70

Broken Knuckles

Platforma: Freeware
Výrobce: HandCraftedRadio

Stáhnout

Knuckles BrokenBroken Knuckles je takovou Amerikou, jakou nám předvádějí v mnoha akčních filmech. Nepřátelství vládnoucí mezi gangy, kde si problémy řeší nejlépe přímo na ulici, klidně i za denního světla a zpravidla dosti brutálním způsobem. A tak to bude i v této bojovce snad jen s tím rozdílem, že nebudeme mít za zadkem žádný gang, který by nás ochraňoval a proti nepřátelské přesile se postavíme zcela sami. 

Vše začíná na přímé šedavé silnici obehnané plotem, který nepřipouští žKnuckles Brokenádný útěk. Vám tedy nezbude nic jiného než se po ní pohybovat dál a dál, což na vás ale hází stále nové příslušníky nepžátelského gangu, kteří navíc přicházejí postupně i v dosti objemném počtu. Tím s ale nesmíte nechat zastrašit a raději je okamžitě poslat k zemi několika přesně mířenými údery. Ostatně na výběr máte z několika chvatů, které sice nejsou nikterak originální, ale v praxi použitelné (úder pěstí, kop nohou, obrana). Navíc se vám neustále nabíjí jakási stupnice vyjadřující, jak moc jste momentálně v ráži a pokud ji zcela naplníte, poznáte to například na pěstech hlavního hrdiny. Z těch totiž rázem vyrazí malé plamínky, aby posléze vzplanuly zcela, což je samozřejmě pro nepřátele daleko více nebezpečné.

Knuckles Broken

Asi největší slabinou Broken Knuckles je stereotyp. Poté, co vybijete protivníky na jedné obrazovce, objeví se šipka směřující do míst, kam se máte přesunout. Vy tedy provedete několik málo kroků, abyste se opět ocitli ve víru boje a věše začalo na novo. Jasně, autoři se snaží stereotypu předejít novými a novými nepřáteli, kteří budou později přicházet třeba i ze dvou stran, to ale zcela nefunguje. Stejně tak nás ze stereotypu nevyzvedne ani skupinka postávajících čumilů, kteří jakoby zaplňují herní obrazovku, abychom se stále nedívali jen na stejně vypadající dřevěné oplocení. Největší podíl na nudě a stereotypu má především nedomyšlený bojový systém, který v praxi vypadá asi takto. Na nepřátele si počkáte v určitém místě, až se ocitnou v potřebné vzdálenosti, začnete zběsile mačkat jednu jedinou klávesu pro boj a skončíte až v momentě, kdy všichni padnou na zem (takto můžete likvidovat třeba i sedm borců najednou). A pokud byste snad na moment pominuli, protivník se vám dostane na kůži a začne pro změnu bušit on do vás, proto je nezbytně důležité nepolevit.

K lepším stránkám hry patří samotná grafika, která je poměrně detailní a zajímavá, snad až na dokolečka se opakující vzezření vašich protivníků. I tak je ale Broken Knuckles nadprůměrnou záležitostí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz