Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Broken Sword 2.5 - návrat legendy

  12:00aktualizováno  10. září 2004 5:33
Jste-li příznivci klasických point-and-click adventur, jistě vám není hra Broken Sword neznámá. Prozatím vyšly dva díly této výtečné hry, připravuje se třetí. Asi vás ale překvapí, že příznivci hry se spojili a společnými silami připravují dvouapůltý díl, o kterém si něco povíme.

Broken Sword 2.5
Broken Sword 2.5
Autor: Mind Factory 
Vyjde: ?
homepage

Původní Broken Sword z dílen anglických Revolution Software, na jehož vzniku se podepsala hlavní tvůrčí osobnost tohoto týmu, Charles Cecil, je řazen v žánru adventur k naprosté klasice a pokud o sobě tvrdíte, že jste znalcem adventur, pak oba díly této hry musíte mít dohrány alespoň pětkrát :o). V současné době se sice připravuje již třetí díl, který bude stejně jako dva předešlé komerční, ale my se podíváme na něco, co mu předchází a navíc to následuje po druhém dílu. Tápete v mysli a netušíte o čem je řeč? Pak pro vás je určen tento článek o Broken Sword 2.5.

Broken Sword 2.5Na vývoji této hry pracuje několik nadšenců, převážně pocházejících ze sousedního Německa. Ti si dali za cíl vytvořit neoficiální amatérské pokračování této, podle mého názoru, jedné z nejlepších adventur všech dob, které bude samozřejmě šířeno mezi hráče zdarma. Vývoj hry sice probíhá už od roku 2000, ale prozatím se neobjevilo žádné demo, z něhož bychom mohli posoudit kvality hry. Budeme si tedy muset vystačit pouze několika málo informacemi, které autoři uvádějí na domovské stránce hry. Ale i ty zní opravdu dobře a pokud se vše povede, jak autoři slibují, máme se na co těšit. No posuďte sami.

Příběh Broken Swordu 2.5 je značně zašmodrchaný a dá se říci, že v podstatě začíná tam, kde končí ten z dvojky. Broken Sword 2.5Jeden z našich hrdinů - George Stobbart se vydává na obchodní cestu do Ameriky, ale po pár dnech mu dojde zpráva, že jeden z jeho blízkých příbuzných nenadále zesnul. George se tedy vrací zpět do Francie na jeho pohřeb a přitom ho zasáhne další rána - brzy na to se dozvídá, že i jeho společnice Nico Collarda je mrtvá! Tolik neštěstí v jediný den, je to vůbec možné? Ne, není, jak se brzy dozvídá, telegram, který mu přinesl tuto nešťastnou zprávu, lhal a milá Nico je naštěstí mezi živými, ale je nějaká zamlklá a moc se s Georgem nechce bavit. George s nechutí odchází na místo, kde celá série Broken Sword začala - do Caffe della Chandelle Verte. Zde se setkává s Andrem Lobineualem, který je rád, že ho vidí a po několika minutách hovoru mu povídá, že se obává, že Nico je v nějakém podivném spojení s tajemným řádem Templářů. A v tomto okamžiku byste se postavy George měli ujmout vy a hra může začít.

Broken Sword 2.5Broken Sword 2.5  

Broken Sword 2.5V samotném jádru by se hra neměla nijak odlišovat od oficiálních předchozích dílů, protože se stále bude jednat o starou dobrou point-and-click adventuru. Zatím lze pouze jen předvídat, jakými směry se povine děj hry, který by měl být hodně mystický a plný zvratů. Autoři se dokonce pokouší zachovat styl grafiky, tedy i výtečnou atmosféru, což je chvályhodné. Nutno říci, že ne mnohdy se jim to zdárně daří, ale abychom jim nekřivdili, na to, že vše vzniká v jejich volném čase a nikdo ze hry nebude mít ani korunu, není to tak špatné. Grafika se mně osobně moc líbí. Prozatím sice není znám termín vydání, ale vše napovídá tomu, že to nebude jen tak brzo, protože z grafické stránky jsou hotova pouhá 3%, z programové asi 12%, což není mnoho. Nyní je kompletně hotov scénář a všechny questy. Celkově je tedy vývoj hry zhruba kousek za svou čtvrtinou (web uvádí, že je hotovo 26%). Zatím byl vydán pouze jediný trailer (~25 MB), který nevypadá vůbec špatně. Každopádně pokud se o hře objeví nějaké nové informace, jistě vám je přineseme.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...Najdete na iDNES.cz