Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bubble Puzzle 97 - rozpustilé kuličky

  12:00aktualizováno  27. září 12:06
Vytvořit originální hru může být poměrně těžká záležitost. Stejně tak může být těžké vytvořit zábavnou kopii hry starší. Předem vám řekneme, že následující hra patří do jedné z těchto kategorií. Podaří se vám uhodnout, jakou máme na mysli?

Bubble Puzzle 97

Platforma: Freeware
Výrobce: Conmeg

Stáhnout

Bubble Puzzle 97Je známým faktem, že logické hry trpí nedostatkem nových nápadů. Ne snad, že by na tom byly ostatní žánry o mnoho lépe. Vezmeme-li si například akční hry, i zde je často patrná inflace inovátorství. U stříleček ale hodně záleží kromě nápadu a příběhu také na použitém enginu a kvalitě, takže na stejném základu je možné vytvořit několik různých her a málokdo si toho všimne. Logické hry jsou na tom o poznání hůře. Zde ani sebelíbivější grafika nezastře skutečnost, že hlavní myšlenka hry je ukradena odjinud. A tak můžeme s klidný srdcem říci, že logický rychlík Bubble Puzzle 97 je plagiát známého Bust-A-Move (nebo některého ještě staršího titulu). Autoři se sice ohánějí tvrzením, že s nápadem na tento herní systém přišli první, ale... každý ať věří tomu, co mu přijde pravděpodobnější.

To však ještě neznamená, že bychom měli Bubble Puzzle 97 předem nějak odsuzovat. Důležité je, zda má cenu si hru stáhnout nebo ne. Podívejme se tedy na ni více zblízka a teprve potom řekněme závěrečný verdikt.

Bubble Puzzle 97Na první pohled vypadá Bubble Puzzle 97 poměrně slušně, grafika není nikterak přehnaná, ale dostatečně kvalitní, aby dokazovala, že její tvůrci nejsou úplní začátečníci. Zajímavé je především ztvárnění kuliček a jejich mimiky. Ty, které se připravují ke vstupu do děla, jsou smutné, těsně před výstřelem mají výraz hysterické nervozity. Jakmile se ale dostanou do horní části pole, usmívají se, a pokud se dole pod nimi objeví v děle koule stejné barvy, jsou dokonale rozesmáté.

Herní systém je, jak jsem již naznačil, shodný s Bust-A-Move. V dolní části monitoru máte jakési dělo, kterým vystřelujete barevné koule. Tím pádem se vám zaplňuje horní část hracího pole, což je jev krajně nežádoucí, protože pokud se dostanou koule pod určitou úroveň, hra končí. Naštěstí když se sejdou alespoň tři koule stejné barvy, vybuchnou a spolu s nimi i všechny další, které se nacházejí pod nimi (tedy blíže k dělu). Vaším úkolem pochopitelně zbavit se všech koulí, které se na hracím plánu nacházejí. Ale aby to nebylo tak jednoduché, tak v některých úrovních (kterých je celkem padesát) se vám dělo pohybuje ze strany na stranu a hrací pole navíc neustále klesá, takže vás i tlačí čas.

Bubble Puzzle 97Hra naštěstí obsahuje ukládání pozic, protože je zřejmé, že opravdu málokomu by se mohlo podařit dohrát všech padesát úrovní na jedno posezení u počítače. Ukládání probíhá formou profilů, takže po přihlášení do hry se pokaždé objevíte v úrovni, kterou jste minule skončili.

Co ale hru Bubble Puzzle 97 zachraňuje nejvíce, je její hratelnost a zábavnost. Jednotlivé úrovně jsou připraveny promyšleně a dokazují tak, že logický rychlík ještě stále neumírá. A jaký čeká hru verdikt? Trošku váhavý, ale přesto kladný. Bubble Puzzle 97 není zrovna příliš originální, ale jako freewarová verze komerční hry se určitě vyplatí.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz