Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bugz - odporní parazité

  12:00aktualizováno  12:54
Blechy, vši, štěnice a jiná podobná havěť, kdo z nás by k těmto parazitům nepociťoval zcela oprávněnou nechuť, neřku-li přímo odpor. Zde máte jedinečnou možnost jednou provždy s nimi skoncovat.

Bugz

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Bérubé

Stáhnout

BugzSnad skutečně není odpornějších a zavrženíhodnějších tvorů, než jsou paraziti, kteří se přiživují na různých druzích živočichů a zejména potom na lidech. Nevím, kterého z těchto odporných živočichů měl autor na mysli, když tvořil tuto hru, hledala jsem ve slovníku a zjistila jsem, že bug je anglicky obecně hmyz, množné číslo by tedy zcela logicky mělo být bugs, ale výraz bugz jsem tam nenašla. No myslím si, že to nakonec nebude rozhodující, stejně jsem to vykoumat nemohla, ať jsem se snažila sebevíce. V každém případě se připravte na to, že pokud si hru stáhnete a pustíte se do hraní, budete odolávat velkému množství hnusných brouků.

Napadlo mne i to, že se asi nebude jednat o pozemskou havěť, ale že tyto ohavy na vás padají jako nezvaní návštěvníci přímo z vesmíru, což se mi nakonec zdálo nejpřijatelnější, neboť mají skutečně divné rozmnožovací schopnosti. Naštěstí budete mít k dispozici velice účinné zbraně, jinak byste neobstáli. Munice máte dostatek, vybrat si můžete velice účinné zelené plazma střely, kterých však máte v zásobníku jen 300 (mezerník) a navíc lze vysílat červené třaskavé střely (CTRL). Ty však mají o mnoho menší kadenci, na druhé straně je ale nutno konstatovat, že po přesném zásahu způsobují tak velikou tlakovou vlnu, která ničí dotěrné cizopasníky velice efektivně.

BugzKdyž  se tedy na vás usměje štěstí, můžete jimi zlikvidovat i několik hnusáků  najednou. Navíc máte těchto červených střel neomezený počet, na rozdíl od výše zmíněných zelených, které se vám však ale k vaší veliké radosti v dalším kole znovu doplní. Záchrannou brzdou vašeho zbrojního arzenálu pak jsou potom střely SOS (SHIFT), tyto v podstatě kopírují terén a používejte je proto jenom tehdy,  když už se na vás valí brouci ze všech stran po zemi, nestačíte se přemísťovat a chcete si zachránit vlastní život. Zpočátku nebudete mít žádné větší potíže, jsou to spíše zahřívací kola pro  osvojení si základních střeleckých návyků a zároveň se seznámíte s taktikou boje vašich nepřátel.

Napadat vás budou pouze veliké, snad komáří pluky, které se k zemi snášejí velice loudavě. Je tu však jeden veliký problém, tak se nenechejte zaskočit. Pokud trefíte některého komára, rozpůlí se na dva moly, kteří jsou podstatně rychlejší a nebezpečnější. Zasáhnete-li však komára přímo do „černého“ pomocí červené střely, nezbude z něj ani ten příslovečný mastný flek. S postupem do dalších levelů  vám bude přibývat nejen počet získaných bodů, ale úměrně s tím porostou i vaše obtíže. Soustředění hmyzích rojů se bude rapidně zvětšovat a samozřejmě se připravte i na mnohem agresivnější pakáž. Neodvážím se je zařadit do nějaké skupiny nebo čeledě.

BugzUž vůbec vám je nedokážu popsat, či pojmenovat, jisté však je, že mají až neuvěřitelnou obrany schopnost a odolnost, při tom dělají štíty komárům a velikým mutantům. Později přibudou ještě daleko horší problémy, brouci roztáhnou přímo nad vámi množství ochranných pavučin, kterými se kryjí a vám zabraňují ve střelbě. Aby se s neštěstím roztrhl tak říkajíc pytel, začnou po vás ještě navíc střílet, sesílat na zem ohnivé koule, které se ještě odrážejí na všechny strany, zkrátka úděsná katastrofa v tom pravém slova smyslu. Při tom máte jen pouhé tři životy, třetí zásah znamená vaši jistou a neodvratnou smrt. Pokud nemáte tudíž krvelačnou náturu, pak se do hry raději ani nepouštějte.

Grafické úpravě musím přiznat ten lepší nadprůměr, nelze jí skutečně nic vytknout, i když se musím přiznat, že jsem nevykoumala, za jakého tu tvora, či bojové vozidlo to vlastně budete hrát. Chybí ale doprovodná hudba, nakonec proč takové havěti ještě vyhrávat, že ano. Zato zvuků si ve hře užijete až až, ačkoliv zase nevím, zdali tak bzučí vaše zbraně, nebo zasáhnuté příšery, nějak mně to splývalo dohromady. Přesto se ale domnívám, že hru si stojí za to stáhnout a řádně se na těch potvorách vyřádit. Malá informace nakonec, hra má jenom „pouhých“ padesát levelů, zapsat si dosažený výsledek si můžete pod svým jménem do tabulky nejlepších dosažených výsledků.

Přiznám se sama, že až na konec jsem se nedostala, no snad se to podaří vám, přeji mnoho úspěchů.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz