Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bullet Train je nenáročná akce, stylizovaná do grafiky Borderlands

  14:33aktualizováno  14:33
Rychlá akce z pohledu první osoby překvapí kromě zajímavého nápadu i svým zpracováním v komiksové grafice.
80

Bullet Train

Platforma: Freeware
Výrobce: Frosty Games

  • originální kombinace dvou žánrů
  • komixová grafika
  • krátké

Stáhnout

Mozkově nenáročná, z první osoby viděná akce Bullet Train je vlastně taková osobitější variace na známý žánr "tower defence". Snaha ubránit náklad vlaku před nájezdy hord podivných a podivnějších příšer je odměněna body, za které si vylepšujete zbraně a stavíte obranné stavby. To vše v komiksové grafice a za rychlé jízdy po kolejích.

Bullet Train

Titulek je trochu zavádějící. Bullet Train je skutečně nenáročná akce, ale tím se myslí jeho nároky na mozkové závity hráče. Z tohoto pohledu je hra poměrně přímočará a jednoduchá. Není však jednoduchá, co se týče obtížnosti. Uchránit cenný náklad na rychle jedoucím vlaku je úkol, který si vyžádá všechny vaše ostrostřelecké schopnosti a hrdinské dovednosti.

Bullet Train

Po každé z pěti úrovní (ano, je to málo, avšak obtížnost roste geometrickou řadou) si hráč za získané body koupí buď vylepšení pro jednu ze svých čtyř zbraní (revolver, brokovnice, odstřelovačka, dynamit), nebo si dokoupí další automatické obranné stavby (kulomet, plamenomet, dělo), anebo si může podle svých potřeb lépe uspořádat vlakové vagony, a optimalizovat tak své snažení.

Bullet Train

To vše se bude velmi hodit, protože počty i různorodost monster, která baží po destrukci vašeho nákladu, jsou skutečně děsivé. Od jakýchsi roztomilých pavouků přes antropomorfní zeleninu až po obří kamenné obry, to vše přiběhne k vašemu vlaku, skočí na něj a ani se nenadějete, už vám likvidují cennosti. Přesná muška se bude hodit.

Kromě nápadu zaujme především grafické zpracování. Stylizace do komiksové grafiky pomocí tzv. "cell-shadingu", tedy zvýraznění hran objektů pomocí černých tlustých čar, evokuje nedávný hit Borderlands, nebo třeba starší hru XIII. Zkrátka to vypadá dobře a originálně a k částečně westernovému prostředí to sedne perfektně.

Bullet Train

Bullet Train je zajímavý počin. Jistě se najde pár nedostatků, jako je třeba kratší délka, ale co do zábavy a technického zpracování není hře co vytknout. Střílení všeho, co se pohne, je v grafice tohoto ražení vtipné a třeba nepřátelská běhající brokolice je přímo absurdní. Komu nedělá problém přesně střílet, hru jistě ocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz