Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bumm mit Bimm und Bomm Hilfe - 3x Moorhuhn

  12:00aktualizováno  10. září 10:41
Když se před rokem a pár měsíci k tomu objevila na internetu hra Moorhuhn, způsobila doslova kolaps všech downloadových serverů, které tuto poměrně originální a především neskutečně zábavnou hru nabízely. Od té doby se objevila spousta klonů, lepších či horších, zábavnějších či nudnějších. Tento patří ke zlatému středu.

Bummel mit Bimmel und Bommel Hilfe

Platforma: Freeware
Výrobce: Jaxx

Stáhnout

Od jistého dne přistupuji ke všem hrám, které mají třeba jen malinko společné s původním Moorhuhnem, mnohem váhavěji. Stejně tak i k této hře, která si s ničím nebere vůbec žádné servítky a vše téměř dokonale kopíruje. Autoři se tedy vydali cestou nejjednodušší, zkopírovali co mohli a čekali, že úspěch se sám dostaví.

Samotný ortel nad hrou ale samozřejmě nemohu vyřknout dříve, než si ji celou postupně představíme. Tak tedy, jak už jsme zmínil výše, hra kopíruje nejdůležitější nápady a skutečnosti, které v původní verzi Moorhuhnu byly k dispozici. Ve skutečnosti však autoři na několik věcí zapomněli a to se jim také krutě mstí. Ale pojďme zpět.

Bummel mit Bimmel und Bommel Hilfe – 3x MoorhuhnJeště před začátkem hry jsem si říkal, že to bude určitě další ze špičkových klonů a že se opět budeme (jak my redaktoři, tak i Vy čtenáři) pořádně bavit. Bohužel, tento dojem jsem měl pouze pár prvních okamžiků po spuštění, neboť jakmile jsem se ocitnul přímo ve hře, ihned jsem pochopil, že dneska úspěch slavit nebudeme, tedy alespoň ne ten největší. Ale vysvětlení, proč se tak děje, předložím až v závěru.

Předpokládejme tedy, že jste hru stylu Moorhuhn nikdy nehráli a naprosto netušíte, o co jde – patříte tak automaticky mezi ty, kterým se hra bude líbit a možná byste z ní mohli být přímo nadšeni. V jiném případě přeskočte následující odstavce a začněte číst až od slova „závěrem“ na samém konci této malé recenze.

Před samotným spuštěním hry si můžete v menu vybrat z několika akcí, které lze provést. Samozřejmostí je vypnutí a opětovné spuštění zvuku, jednoduchá tabulka nejlepších (myslím, že i po prvním pokusu o poznání této jednoduché hry pochopíte, že předvyplněné hodnoty jsou zde pouze pro srandu, neboť jejich překonání je opravdu triviální), a jak jinak, je zde i tlačítko symbolizující start hry. Předpokládejme, že volíme právě toto a hru po chvíli spouštíme … (A pro pó, při procházením v menu hraje na pozadí docela dobrá hudba, nevíte náhodou někdo, zda je to nějaká skupina nebo to je prostě jen nenápadná hudba k této hře? :-))

Bummel mit Bimmel und Bommel Hilfe – 3x MoorhuhnProstředí hry silně připomíná klasické plošinovky, tedy až na tu výjimku, že neovládáte žádnou postavičku. Váš úkol je tentokráte skryt v eliminaci vybraných druhů chlupáčku (v původní verzi to byly slepice, teď jsou tu jakési chlupaté potvory). Ti se pohybují ve třech úrovních po obrazovce a podle toho v které úrovni je zasáhnete, tolik dostáváte bodů. Na nejnižší úrovni, tedy v té chvíli, kdy jsou chlupáčci vzření největšího, dostáváte za každého zabitého jedince pouhý 1 bod. V další úrovni je to bodů 10, respektive 30 bodů ve chvíli, kdy je chlupáček nejdále. Proces likvidace probíhá jednoduše, váš kurzor se promění v zaměřovač a když jej umístíte na tělíčko jedince, jednoduše zmáčknete myšítkem a onen nešťastník je v tu chvíli po smrti. Určitě se vám ale stane, že vám dojdou náboje, neboť proces střílení nemůže být až tak jednoduchý. V tu chvíli stačí zmáčknout pravé tlačítko na myši a snadno tak dobít vaše vyčerpané zásoby. Jak snadné.

Sice jsem upozorňoval, že tyto řádky jsou určeny především těm, kdo původní Moorhuhn nehráli, ale přesto si nedokážu odpustit jedno malé přirovnání. Zatímco v původní verzi jste měli objektů k likvidaci hned několik (listy ze stromů, pavouci, žaba, …), zde nic takového nehrozí. Pouze nějaký pandůlák v levé části obrazovky se jeví, že jeho sestřelením ztrácíte body. Jinak kde nic, tu nic. Škoda.

Závěrem bych snad jen dodal, že hra se v žádném případě nedorovná, co se týče kvality či grafického ztvárnění, původnímu Moorhuhnu. Ten bude nejspíše provždy králem mezi poddanými a navždy si získá nálepku největšího trháku jednoho období. Ale i přes to vám tuto hru musím doporučit, neboť ve vás určitě vyvolá vzpomínky na časy minulé a dá vzpomenout všem nostalgikům. Tak se bavte!

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Najdete na iDNES.cz