Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bumps - barevná spolupráce

aktualizováno 
Národ rozkošných barevných kuliček je v ohrožení. Pomozte jim dostat se ze zajetí zelených vesmírných nestvůr a to absolvováním desítek levelů po sobě.
80

Bumps

Platforma: Freeware
Výrobce: spenny_007

  • vynikající grafika
  • originální a zábavná hratelnost
  • měnící se prostředí

Stáhnout
BumpsVše se událo zcela nečekaně. Tak alespoň začíná vyprávění příběhu opravdu milého překvapení z kategorie Gamemaker projektu ze zahraničí. Na obrázku vidíme zelené potvory z vesmíru, které si přistály na cizí planetě a pokusily se v rychlosti nabrat co možná nejvíce roztomilých barevných kuliček s dokonale vykulenýma očima. A v případě většiny se jim to skutečně povedlo - po hodině bylo dokonáno a všichni pochytaní uzavření ve speciálních bublinách, na nichž vždy zůstal alespoň jeden zámek. No a trochu neprozřetelně se v blízkosti nachází i klíče.

Nevítaní návštěvníci z vesmíru asi nepočítali s tím, že svou práci neodvedli do posledního puntíku a tak že na planetě přeci jen zůstalo pár odvážných, kteří jsou odhodlaní kolegy v rychlosti zachránit před tím, než se na druhý den vrátí emzáci k očekáváné hostině.Bumps

A právě tuto záchrannou akci máte pod palcem vy. Nepřímo tedy budete řídit národ malých barevných kuliček, které se ženou za záchranou kolegů. To v praxi znamená desítky levelů rozdělených do různých světů a samozřejmě se zvyšující se obtížností. Celý level se vždy skládá ze dvou částí. První je přípravná, kde musíte manipulovat s barevnými kuličkami tak, aby to všechno následně vyšlo. Poté, co jste s přípravou spokojeni, můžete vše spustit tlačítkem run ve spodní části obrazovky. Ta dá všechno do pohybu, přičemž barevní hrdinové, stejně jako ostatní předměty se striktně řídí zákony fyziky, což vám bude leckdy hrát do noty. Jako příklad je možné uvést, když položíte kuličku na sestupnou hranu, tak se po ní ukázněně sveze no a malá kudrlinka na konci způsobí vyhození kuličky do vzduchu, Bumpskterá zase dopadne na druhou rampu a pokračuje v tom samém. Tímto způsobem budete sbírat klíče všude po cestě a dobré je vědět, že jak jednou stisknete tlačítko run, již nemůžete do obrazovky žádným způsobem zasahovat. Maximálně hru restartovat ap okračovat lelpšími přípravami.

Postupně přibývají do herního konceptu nové zajímavé prvky jako je zvětšování a zmenšování barevných kuliček, jejich strkání do větších kolegů a více barevných klíčů. To znamená i větší množství barevných kuliček, neboť například žlutý může sebrat jen žlutý klíč a tak podobně.

Co je na Bumps nutno rovněž pochválit, to je velmi příjemná grafická stránka. Barvičky byly vybrány výrazné a kombinovány s citem. Ve výsledku tak máme výborně vypadající 2D logickou hříčku, kterou lze jedině doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz