Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bun-Dun - nejen adventury vás dojmou příběhem

  0:14aktualizováno  0:14
Sice krátka, ale chutná arkádová jednohubka s pěknou grafikou a emotivním příběhem.
80

Bun-Dun

Platforma: Freeware
Výrobce: Magnesium Ninja

  • emotivní příběh
  • několik módů
  • krátká hrací doba

Stáhnout
Bun-Dun

Bun-Dun

„Takže vy byste chtěli slyšet, jak to všechno začalo? Nuže posaďte se a vyslechněte si příběh o stvoření…“ Na podobný úvod narazíte dnes a určitě i ve spoustě jiných her. Přesto je ta dnešní výjimečná. Sice jde o arkádu, ale právě příběh je zde pověstnou Ariadninou nití a garantuji vám, že jej budete hltat slovo od slova. Těch několik vět mezi levely totiž ve vás postupně začne vyvolávat pocity bezmoci a těsně před koncem si položíte oprávněnou otázku: „proč mně autoři tak mučí?“ Bun-Dun je Bůh stvořitel. Na počátku nebylo nic, jen Bun-Dun, poté přibyli obrysy určitého světa a evoluce pokračovala dál. Zbytek neprozradím, protože spoiler by vás připravil o báječnou atmosféru, která se postupně vytváří.

Bun-Dun

Bun-Dun

Pokud ale nemáte rádi adventury, nenechte se tímto úvodem odradit! Hra je překvapivě velmi krátká a dohrajete ji během několik desítek minut. Je jako letní láska, která rychle vzplane, rozšíří se jako oheň v pustině a stejně rychle skončí. Ve vás ale zanechá příjemný pocit. Spolu s příběhem jde ruku v ruce vizuální stránka hry, kdy se pozadí postupně detailně prokresluje. Bun Dun je po herní stránce naprosto jednoduchý, pokud jste někdy vytvářeli vlastní hru, podobným „pískovištěm“ vždy začínáte. Na ploše je hlavní hrdina ve tvaru kuličky, který může procházet okraji, aby se zase vynořil na opačné straně. A tak si cloumáte po ploše a pojídáte poletující „dobré“ kuličky a vyhýbáte se těm špatným. V každém kole musíte sebírat určitý počet bodovaných kuliček v poměrně přísném limitu. Většina evolučních novinek je vaší konkurencí a musíte se jim vyhýbat. Obtížnost tak roste a zatím, co za sesbíranou základní kuličku dostanete sto bodů, při srážce s velkým objektem přijdete o rovnou tisícovku. Obtížnost je spíše lehčí a všechna kola se dají projít napoprvé.

Bun-Dun

Bun-Dun

Krátkou herní dobu trochu vyrovnávají dva zbývající módy. Jeden je jakýsi filosofický, kdy sbíráte jen základní dobré a špatné míčky, z nichž vypadávají motivační citáty. Ve druhém doprovodném módu se snažíte sesbírat co nejvyšší počet bodů během jedné minuty.
Bun-Dun je svěží a zábavná arkáda, která má příjemné zracování. Je škoda, že není delší, ale třeba se dočkáme druhého pokračování.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz