Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bunny Bomb - vybuchující králíček

  12:00aktualizováno  20. září 10:07
Tak děti, dneska si povíme jednu moderní pohádku o malém děvčátku a sněhově bílém králíčkovi. Ten ale nebyl až tak obyčejným zvířátkem, dokáže totiž na místě explodovat a znovu se narodit.
80

Bunny Bomb

Platforma: Freeware
Výrobce: Kuriimuchiizu

Stáhnout

Bunny BombNa východní kulturu odrážející se v počítačových hrách je většinou i pro evropana radost pohledět. Neotřelý pohled a trochu odlišný od tuzemských her může být sice místy až odrazující, přesto se ale najdou výjimky, které nás přesvědčí o opaku. Příkladme může být třeba tato hra jménem Bunny Bomb, kterou bych klidně pro tuzemské hráče přejmenovala na východní pohádku o Alence v říši divů s mnoha modernizacemi a moderním přístupem.

Co mě k podobnému přirovnání vedlo je patrné takřka na první pohled. Hlavní hrdinkou je malá holčička, které bychom pracovně mohli říkat právě Alenka (ne že bych nějak fandila svému jménu). K Alence mě to svádělo proto, že ji Bunny Bombkamkoliv pronásleduje bílý králík (pravda v pohádce pro změnu následovala ona jeho, role se prohodily). Jejich spolupráce je poměrně důležitá. Holčička začíná na počátečním znaku, odkud by měla projít celou mapu až ke znaku podobnému, ovšem svítícímu, ten značí exit. Jestliže tušíte, že cesta nebude až tak snadná, jste částečně připraveni na to, co vás vlastně čeká.

Nebudu to natahovat, hlavní překážkou je obrovské množství nepřátelských jednotek vypadajících jako velké zelené hroudy s neviditelnýma nožičkama. Tyto se pohybují na oko nekontrolovaně, ve skutečnosti vám ale jdou bez ustání po krku. Pokud se k nim přiblížíte na určitou vzdálenost, začnou si vás nebezpečně Bunny Bombvšímat, a půjdou za vámi kam se pohnete. V této chvíli bude třeba využít speciální schopnosti králíčka, která je tak trochu netradiční. On totiž dokáže na váš povel bez obavy o svůj vlastní život explodovat. Staqčí jen stisknout jedinou klávesu, začne příprava a za několik málo sekund králík vybuchne a smete objekty v okolí. Důležité je dobře plánovat a předvídat protivníkovy kroky, aby se ho exploze ve skutečnosti dotkla a zabila jej. Tyto zkušenosti ale poměrně rychle získáte praxí, nemusíte se tedy ničeho obávat. Králíčků máte neomezené množství. Stejně rychle jako z obrazovky zmizí, tak se zase objeví a vy můžete směle pokračovat dále. Postupně se v levelech objervují nové interaktivní prvky jako je pás, který vám dovoluje průchod pouze jediným směrem nebo teleport.

Z Bunny Bomb jsem zpoičátku byla trochu zmatená a netušila jsem, co se ode mě vlastně očekává. To ale rychle přešlo a následovalo poměrné nadšení, které přetrvalo dosti dlouho. Projekt je tedy nakonec roztomilým, zdařilým a také poměrně zábavným.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Škoda Superb 3.6 V6 191kW...
Škoda Superb 3.6 V6 191kW...

r.v. 2015, naj. 72 810 km, benzín
557 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz