Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BurgerLand - vítejte v hamburgerovém království

  12:00aktualizováno  3. srpna 10:21
Šéfkuchař dostal za úkol připravit obří hamburgery. Jednotlivé ingredience jsou přitom na plošinkách spojených žebříky, takže je musí postupně shazovat. Tato hra je povedenou 3D předělávkou stařičkého BurgerTime.
60

BurgerLand

Platforma:
Výrobce: Momor Productions

Stáhnout

BurgerLandRestaurace s rychlým občerstvením sice u nás ještě nedosáhly zámořské popularity, ale faktem je, že tento způsob nezdravého stravování vyhledává stále více našich občanů. Zanechejme ovšem těchto úvah a pojďme si představit hru Burgerland, ve které se vše točí kolem nekorunovaného krále fastfoodů: hamburgeru. Hra se zúčastnila soutěže na serveru Retroremakes.org a jak správně tušíte, půjde o předělávku nějakého klasického titulu. Tím je automatovka BurgerTime z roku 1983. 

Ujmete se role šéfkuchaře, který připravuje obří megahamburgery. Jejich jednotlivé přísady jsou umístěny na plošinkách v různých výškách, jež jsou navzájem pospojovány soustavou žebříků. Výslednou pochutinu seskládáte tak, že se procházíte po jednotlivých částech, které se tím posunou o patro níže. Po herní ploše se objevují vaši nepřátelé: vajíčka, mrkve, okurky: BurgerLand zkrátka všichni vzbouřenci, které jste nestihli do hamburgeru naporcovat. Vaší jedinou přímou obranou je pepř, jenž můžete v přímém ohrožení vypustit a soupeře zpomalit. Také můžete padání kousků načasovat a soupeře přimáčknout. Jak se ale části hamburgerů posouvají stále níže, většinou se stane, že se nachází soupeři nad vámi nebo na stejné úrovni, takže se jen tak lehce umačkat nedají. K dispozici máte jen dva životy, takže setkání se musíte s maximálním úsilí vyhýbat. 

S dalšími levely roste výška žebříků, ale také přibývá ingrediencí, ze kterých je třeba hamburger ukuchtit. Alespoň tím roste šance, že při pádu někoho zasáhnete. BurgerLand je arkádou každým coulem a akcí je přímo nasátá. Stačí chvilka nepozornosti a soupeři vás dostihnou. BurgerLand Nejsou to žádné tupé loutky vyplňující plochu, mají vysokou inteligenci a rychlost, dokáží vás zahánět do úzkých a vzájemně si vypomáhat. Již na původní verzi existovala řada strategií a předělávka v ničem nezaostává. 

Hra byla naprogramována pod OpenGL a je ve 3D, i když u tohoto typu her by dva rozměry vůbec nevadily. Grafika je pěkná, trochu hůře je na tom ovšem pohyb kamery. Nechybí ani animace a k dispozici je i druhý grafický kabátek s fotografiemi nahrazujícími pozadí a tvář kuchaře. Z hudby přímo čiší retro nádech, ale myslím, že by se do hry mnohem víc hodila buď současná hudba nebo alespoň předělávka starých songů do moderní podoby. Takto jsem ji raději vypnul, protože mě po chvíli rušila. BurgerLand je povedená předělávka, která nedělá ostudu svému vzoru a v hratelnosti jej možná i předčí. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz