Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BurgerLand - vítejte v hamburgerovém království

  12:00aktualizováno  3. srpna 10:21
Šéfkuchař dostal za úkol připravit obří hamburgery. Jednotlivé ingredience jsou přitom na plošinkách spojených žebříky, takže je musí postupně shazovat. Tato hra je povedenou 3D předělávkou stařičkého BurgerTime.
60

BurgerLand

Platforma:
Výrobce: Momor Productions

Stáhnout

BurgerLandRestaurace s rychlým občerstvením sice u nás ještě nedosáhly zámořské popularity, ale faktem je, že tento způsob nezdravého stravování vyhledává stále více našich občanů. Zanechejme ovšem těchto úvah a pojďme si představit hru Burgerland, ve které se vše točí kolem nekorunovaného krále fastfoodů: hamburgeru. Hra se zúčastnila soutěže na serveru Retroremakes.org a jak správně tušíte, půjde o předělávku nějakého klasického titulu. Tím je automatovka BurgerTime z roku 1983. 

Ujmete se role šéfkuchaře, který připravuje obří megahamburgery. Jejich jednotlivé přísady jsou umístěny na plošinkách v různých výškách, jež jsou navzájem pospojovány soustavou žebříků. Výslednou pochutinu seskládáte tak, že se procházíte po jednotlivých částech, které se tím posunou o patro níže. Po herní ploše se objevují vaši nepřátelé: vajíčka, mrkve, okurky: BurgerLand zkrátka všichni vzbouřenci, které jste nestihli do hamburgeru naporcovat. Vaší jedinou přímou obranou je pepř, jenž můžete v přímém ohrožení vypustit a soupeře zpomalit. Také můžete padání kousků načasovat a soupeře přimáčknout. Jak se ale části hamburgerů posouvají stále níže, většinou se stane, že se nachází soupeři nad vámi nebo na stejné úrovni, takže se jen tak lehce umačkat nedají. K dispozici máte jen dva životy, takže setkání se musíte s maximálním úsilí vyhýbat. 

S dalšími levely roste výška žebříků, ale také přibývá ingrediencí, ze kterých je třeba hamburger ukuchtit. Alespoň tím roste šance, že při pádu někoho zasáhnete. BurgerLand je arkádou každým coulem a akcí je přímo nasátá. Stačí chvilka nepozornosti a soupeři vás dostihnou. BurgerLand Nejsou to žádné tupé loutky vyplňující plochu, mají vysokou inteligenci a rychlost, dokáží vás zahánět do úzkých a vzájemně si vypomáhat. Již na původní verzi existovala řada strategií a předělávka v ničem nezaostává. 

Hra byla naprogramována pod OpenGL a je ve 3D, i když u tohoto typu her by dva rozměry vůbec nevadily. Grafika je pěkná, trochu hůře je na tom ovšem pohyb kamery. Nechybí ani animace a k dispozici je i druhý grafický kabátek s fotografiemi nahrazujícími pozadí a tvář kuchaře. Z hudby přímo čiší retro nádech, ale myslím, že by se do hry mnohem víc hodila buď současná hudba nebo alespoň předělávka starých songů do moderní podoby. Takto jsem ji raději vypnul, protože mě po chvíli rušila. BurgerLand je povedená předělávka, která nedělá ostudu svému vzoru a v hratelnosti jej možná i předčí. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz