Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Burquers Rush - šichta v továrně na hamburgery

  12:00aktualizováno  7:09
Jako nový kuchař ve fastfoodu musíte svému zaměstnavateli dokázat, že umíte připravovat z jednotlivých ingrediencí hamburgery přesně podle objednávky. A samozřejmě, že to dokážete rychle a s minimálními ztrátami.
60

Burquers Rush

Platforma: Freeware
Výrobce: Arcadium Playware

Stáhnout

Burquers RushAmerický způsob stravování má své těžiště v síti restaurací s rychlým občerstvením. Hamburgery tak paradoxně stojí za ústupem klasických hádanek puzzle ve hrách. Skládání různých barev a dílků je mnohdy zjednodušeno právě na skládání hamburgeru (např. v předělávce BurgerLand). Dnešní Burquers Rush však má spíše než k arkádě blíže k simulátoru provozu restaurace jako v Ore No Ryomi 2. Jakožto zaměstnanec továrny na hamburgery musíte obsluhovat zákazníky, plnit přesně jejich přání, skládat hamburgery z ingrediencí, které si vyberou, a samozřejmě je co nejrychleji dodávat do rukou vyhladovělých čekatelů.

Protože jste zaměstnáni ve zkušební době, bude vaše počínání zhodnoceno na konci každého dne – tedy vlastně kola. Jen ten první je trochu odlišný, protože se během něj máte především zaučit. Celá hra je situována do jedné místnosti, jíž dominuje jezdící pás, po kterém jezdí předpřipravené žemle s plátkem masa. Jedna ze stěn má v sobě čtyři okénka ze skladu, ze kterých náhodně a postupně vyletují Burquers Rush jednotlivé ingredience. Ty musíte zachytit, přinést na hamburger, ten vzít z pásu, případně ochutit kečupem či hořčicí a poslat ke strávníkovi jedním ze tří barevných pásů. Vše má svůj řád, složení jednotlivých hamburgerů je předepsáno na informační tabuli. Nejste sice omezeni žádným časovým limitem, ale pokud vám nějaký hamburger přejede po pásu do drtičky nebo za každou odloženou nevhodnou ingredienci vám klesají bodíky za popularitu. Jakmile klesne na nulu, hra končí, pokud si ji udržíte na určité míře a seskládáte všechny hamburgery, postupujete do dalšího dne.

Burquers Rush má hezkou 3D grafiku, místnost i modely jsou kvalitně otexturovány a nasvíceny. Burquers Rush Kamera je klasicky umístěna z prvního pohledu jako u stříleček, v blízkosti pásu se mu přizpůsobuje, což napomáhá přesnému umístění suroviny na hamburger. I když zde najdeme dostatek animací, hra samotná je docela líná, ingredience vyletují pomalu a lze je v pohodě chytit a umístit. Překážkou je nedokonalý herní systém, kdy nelze ovlivnit, jaká ingredience vyletí a přitom tyto zbytečné části nelze zneškodnit bez ztráty popularity. Vše by napravila přímější akce, třeba odpadkový koš na zbytečné suroviny a rychlejší vystřelování. Ty, co by se vám hodily byste použili, zbytek vyhodili a nemuseli zuřit, když vám vyletí pět rajčat a vy máte za úkol použít okurek. 
Burquers Rush je technicky pěkně zpracovaná hra s originálním námětem. Škoda, že není pojata arkádovějším způsobem, protože je hezky navržena a nudné pochodování snižuje požitek z hratelnosti a zbytečně rychle začne nudit. 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 40 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz