Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Burquers Rush - šichta v továrně na hamburgery

  12:00aktualizováno  7:09
Jako nový kuchař ve fastfoodu musíte svému zaměstnavateli dokázat, že umíte připravovat z jednotlivých ingrediencí hamburgery přesně podle objednávky. A samozřejmě, že to dokážete rychle a s minimálními ztrátami.
60

Burquers Rush

Platforma: Freeware
Výrobce: Arcadium Playware

Stáhnout

Burquers RushAmerický způsob stravování má své těžiště v síti restaurací s rychlým občerstvením. Hamburgery tak paradoxně stojí za ústupem klasických hádanek puzzle ve hrách. Skládání různých barev a dílků je mnohdy zjednodušeno právě na skládání hamburgeru (např. v předělávce BurgerLand). Dnešní Burquers Rush však má spíše než k arkádě blíže k simulátoru provozu restaurace jako v Ore No Ryomi 2. Jakožto zaměstnanec továrny na hamburgery musíte obsluhovat zákazníky, plnit přesně jejich přání, skládat hamburgery z ingrediencí, které si vyberou, a samozřejmě je co nejrychleji dodávat do rukou vyhladovělých čekatelů.

Protože jste zaměstnáni ve zkušební době, bude vaše počínání zhodnoceno na konci každého dne – tedy vlastně kola. Jen ten první je trochu odlišný, protože se během něj máte především zaučit. Celá hra je situována do jedné místnosti, jíž dominuje jezdící pás, po kterém jezdí předpřipravené žemle s plátkem masa. Jedna ze stěn má v sobě čtyři okénka ze skladu, ze kterých náhodně a postupně vyletují Burquers Rush jednotlivé ingredience. Ty musíte zachytit, přinést na hamburger, ten vzít z pásu, případně ochutit kečupem či hořčicí a poslat ke strávníkovi jedním ze tří barevných pásů. Vše má svůj řád, složení jednotlivých hamburgerů je předepsáno na informační tabuli. Nejste sice omezeni žádným časovým limitem, ale pokud vám nějaký hamburger přejede po pásu do drtičky nebo za každou odloženou nevhodnou ingredienci vám klesají bodíky za popularitu. Jakmile klesne na nulu, hra končí, pokud si ji udržíte na určité míře a seskládáte všechny hamburgery, postupujete do dalšího dne.

Burquers Rush má hezkou 3D grafiku, místnost i modely jsou kvalitně otexturovány a nasvíceny. Burquers Rush Kamera je klasicky umístěna z prvního pohledu jako u stříleček, v blízkosti pásu se mu přizpůsobuje, což napomáhá přesnému umístění suroviny na hamburger. I když zde najdeme dostatek animací, hra samotná je docela líná, ingredience vyletují pomalu a lze je v pohodě chytit a umístit. Překážkou je nedokonalý herní systém, kdy nelze ovlivnit, jaká ingredience vyletí a přitom tyto zbytečné části nelze zneškodnit bez ztráty popularity. Vše by napravila přímější akce, třeba odpadkový koš na zbytečné suroviny a rychlejší vystřelování. Ty, co by se vám hodily byste použili, zbytek vyhodili a nemuseli zuřit, když vám vyletí pět rajčat a vy máte za úkol použít okurek. 
Burquers Rush je technicky pěkně zpracovaná hra s originálním námětem. Škoda, že není pojata arkádovějším způsobem, protože je hezky navržena a nudné pochodování snižuje požitek z hratelnosti a zbytečně rychle začne nudit. 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 40 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz