Buzz The Squirel 2 - dobrodružství malé veverky

  12:00aktualizováno  7:31
Stará dobrá hopsačka v novém kabátě, to je ve stručnosti druhé dobrodružství veverky jménem Buzz. Jak se mu povede tentokrát? Vypořádá se se všemi nástrahami?
70

Buzz The Squirel 2

Platforma: Freeware
Výrobce: AndyUK

Stáhnout

Buzz2Jestliže není o něco na freeware scéně nouze, pak jsou to především arkády, jichž je vskutku přehršel. Vybrat si může takřka každý, má to však jeden háček. Kdybyste totiž vedle sebe postavili alespoň desítku klasických hopsaček z poslední doby, jistě byste došli k závěru, že jsou si až nebezpečně podobné. To bohužel platí také pro dnešní kousek s názvem Buzz the squirrel. Nabízí na jednu stranu příjemný herní zážitek, ovšem takřka nic nového.

Soudě podle samotného jména hry je dnes recenzované dílko již druhým dobrodružstvím našeho hBuzz2lavního hrdiny, který je bezesporu zvířecího původu, nějak blíže jej identifikovat však není nic snadného, neboť modré kalhoty a dlouhý ocas příliš nenapoví (podle jména se nejpravděpodobněji mělo jednat o trochu exotičtější veverku).

Spolu s Buzzem nás tedy čeká velká spousta zapeklitých levelů, ne nepodobných těm z některého z nedávných přepracování starého dobrého Maria či něčeho podobného. Čeká nás tedy vskutku členitý terén, kde se v počtu více než hojném nacházejí všemožné plošinky. Stejně jako v Mariovi, i zde budete narážet na hnědé kostičky s vykřičníkem, přičemž úkolem bude stoupnout si pod ně a následně vyskočit. Tím dosáhnete uvolnění samotného obsahu krychličky, z níž se ve většině Buzz2případů vysypou blyštivé zlaťáky. To však není jediné, občas se můžete těšit rovněž na nějaké to přilepšení ke zdraví či životům.

To je totiž zde stejně jako kdekoliv jinde vysoce nedostatkovým a zároveň potřebným zbožím. Do začátku jste vybaveni hned trojicí životů, které však budou mnohdy velice rychle mizet. Po zdejším virtuálním světě se vedle vaší maličkosti rovněž pohybují všemožné potvory dychtící po tom, zničit vás a to i přes to,, že byste to do nich na první pohled ani v nejmenším neřekli. Jedná se kupříkladu o šneky či jiné vcelku roztomilé bytosti, jež však v případě, že se jich dotknete mohou znamenat okamžitou smrt. Taktéž nepříjemné je setkání s mnohdy špatně viditelnou bílou hvězdicí, na níž není radno stoupat, mohli byste toho totiž okamžitě litovat. Účinek je totiž prakticky stejný jako v případě zmiňovaných živých nepřátel.

Co se týče technické stránky, zde je asi největší slabinou rozlišení hry. Již při spuštění jsou vám nabídnuty dvě možnosti a sice zda byste rádi, aby hra běžela v okně či na celou obrazovku. Ačkoliv ono okýnko je malé, doporučuji je každopádně zvolit. Při hře na celou obrazovku jsou totiž pohyby hlavního hrdiny tak nesnesitelně pomalé, že byste mohli u hry spíše usnout, než se bavit.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz