Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

C.W.F. – komiksový wrestling

  12:00aktualizováno  12:42
V různých částech světa se velice oblíbenou zábavou stal wrestling. Snad každý z nás tento druh “sportu” jistě někdy viděl či o něm alespoň slyšel. Aréna bouři a na scénu vstupují minimálně dva bojovníci různého zjevu. Poté nastává vskutku zábavná podívaná a to jak ve skutečnosti, tak i v dnešní nabízené hře...

C.W.F.

Platforma: Freeware
Výrobce: HT Software

Stáhnout

C.W.F. – komiksový wrestlingPředem se přiznám, že nejsem žádným znalcem tohoto odvětví zábavy. Párkrát jsem se však na wrestling podíval, leč pouze skrze televizní obrazovku. Nevím zda se dá vůbec tato podívaná nazvat jako sport, neboť se jedná spíše o “cirkus” s předem napsaným scénářem (domnívám se:-). Počátky se tradují jistě v nějaké aréně na uzemí spojených států. Oblíbenost wrestlingu však nakazila i spousty dalších lidí po celém světe. Možná, že C.W.F. otevře právě Vám další dveře do světa zábavy.

Je patrné, že název dnešní nabízené hry C.W.F. je pouhou zkratkou. Z celého názvu Comic Wrestling Federation si můžete vydedukovat, že se nebude jednat o pouhý wrestling, nýbrž o wrestling ryze žertovný. Německý vývojářský tým HP Software, který má na našem serveru již řadu úspěšně zveřejněných her, si nyní vzal na mušku vskutku zajímavý námět. Zda s ním bude slavit úspěch je pouze na vás – hráčích. Pojďme se tedy už společně podívat na C.W.F. trochu blíže.

C.W.F. – komiksový wrestlingStáhnete-li si tuto gamesu, která má méně než 4 MB, pak jistě nebudete nic meškat a skočíte rovnýma nohama přímo do arény :-). Po spuštění vás možná zaskočí rozlišení, které se zdá zpočátku být příliš nízké, avšak později sami uznáte, že je to to pravé ořechové. Během momentu se dostanete do barevného a jednoduchého menu. Co vás na první pohled či spíše poslech jistě zaujme, bude velice dynamická rocková hudba v pozadí, která ihned navodí skvělou bojovou atmosféru. Pokud zavítáte do položky “options”, pak zjistíte, že C.W.F. je pouze pro 2 hráče na jednom počítači. Tato možnost, jíž autoři do hry zakomponovali se může stát pro řadu hráčů dosti lákavou, ale ne pro ty, kteří nemají spoluhráče u jedné klávesnice. Také si ještě můžete zjistit jednoduché ovládání a následně se pustit do samotné pařby.

C.W.F. – komiksový wrestlingPo kliknutí na tlačítko “start” se nejdříve podíváte do komentátorského stanoviště, kde se vám představí dvojice komentátorů, nebo spíše takových dvou maníků, kteří své řemeslo pojali skutečně amatérsky. Za chvíli budete seznámení s hlavními protagonisty očekávaného zápasu. První týpek, který vypadá tak trochu jako zápasník sumo v nízké kategorii, nese jméno Big Bad Spencer. Jeho protivník Mad Lawyer, jenž se řadí mezi americké frajírky s mobilem stále při ruce. Budete mít možnost přečíst si i podrobnější informace o těchto chlapících, ale ty jsou nepodstatné. Nyní už jistě čekáte na vstup do arény. Nejdříve, jak tomu ve skutečnosti také bývá, uvede očekávané představení rozhodčí přičemž mezi diváky se už protlačuje Big Bad Spencer a Mad Lawyer s neopakovatelnými ovacemi a známou muzikou, která každého dokonale vyburcuje. Za pár sekund už soupeři stojí proti sobě uprostřed arény tváří v tvář. Najednou gong oznamuje první a také poslední kolo...

C.W.F. – komiksový wrestlingSouboj probíhá vcelku lehce a jednoduše. Každý hráč má k umí pár chvatů, které ubírají na životě, jenž je zobrazen v horní polovině obrazovky. K dispozici bude i jakási fatalita, která začíná tím, že se protivníci chytnou za ramena a silnější může provést nějaký hodně silný a zajímavý chvat ubírající značnou část energie protivníka. Že se jedná o komický wrestling, potvrzuje grafické pojetí hry a také různé gagy komentátorů. Vítěz se stane po vyhlášení hrdinou večera.

Nyní se ještě podívejme na technickou část hry, v jaké je C.W.F. proveden. Tvůrci oblékli tuto gamesku do slušivého komického 2D kabátku, který zaujme především mladší a nenáročné hráče. Zvuky, to je kapitola sama o sobě. Hudba i efekty jsou provedeny na skvostné úrovni, což je značným přínosem do hry. Nároky na váš počítač jistě nebudou nikterak velké. Stačí tedy najít kamaráda ke klávesnici a nic vám nebrání spustit tu nezapomenutelnou gamesu zdarma.

Jak se s Comic Wrestling Federation rozloučit? Především kladně, protože wrestling se na freewarovém poli jen tak nevidí. Navíc v takto zábavném a kvalitním pojetí jistě stojí za povšimnutí.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz