Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cacodemon's Barbecue Party in Hell - kuchařem v pekle

  12:00aktualizováno  18. ledna 10:55
Práce kuchaře v pekle není vůbec snadná. Pekelníci jsou značně vybíraví a nepohrdnou pouze pořádně ugrilovanou kočičkou. A vy se musíte postarat, aby bylo jídlo vždy perfektní.
60

Cacodemon's Barbecue Party in Hell

Platforma: Freeware
Výrobce: Kloonigames

Stáhnout

cacodemons1

Cacodemonn's Barbecue Party in Hell pochází z dílen Experimental Gameplay, takže se dá očekávat originální zábava ještě před spuštěním samotné hry. A po jejím spuštění jste v tom jenom utvrzeni.

Tentokrát se vžijete do role kuchaře v pekle a budete připravovat jídlo jiným pekelným příšerkám. Potravou budou kočky, které padají z horní části obrazovky. Nejprve budete muset kočky zbavit srsti. To provedete jejich rychlým roztočením. Musíte tedy do kočky tak dobře strčit, aby se začala točit, případně můžete využít odrazů od stěn. Čím déle budete kočku točit, tím větší bodové skóre obdržíte. Jakmile zbavíte kočku srsti, otevře se pec, kam ji musíte nasměrovat. Po jejím ugrilováním se vám připočtou body. Bonusové body cacodemons2dostanete za to, když kočku do pece střelíte z velké vzdálenost, nebo pokud se vám podaří kočku do pece dostat odrazem o stěnu. Celkem je vám k dispozici deset koček, na kterých se snažíte dosáhnout co nejvyššího skóre. Musíte si ale dávat veliký pozor, aby vám kočky nepropadly do lávy pod vámi. Poté totiž shoří a vy tím zbytečně přicházíte o body a pekelníci o potravu.

Grafika je poměrně osobitá, ale z dílen Experimental Gameplay jsem viděl už i zajímavěji zpracované herní prostředí. Hlavní dominantu představuje pekelný šéfkuchař, kterého ovládáte. Jedná se o velkou kouli s jedním okem a obrovskou pusou s mnoha pokřivenými zuby. Rozhodně však nenahání hrůzu, spíše naopak, vypadá legračně a dobře tak tvoří recesistické prostředí hry. Kočky, které padají z horní části obrazovky, jsou jasně viditelné, a pokud vám některá propadne do lávy pod vás, bude to pouze vaše chyba. Tedy jen do určité míry. Ovládání Cacodemcacodemons3on's Barbecue Party in Hell totiž není úplně ideální. Postačí vám k němu pouze myš, což je jistě pozitivní v tom ohledu, že se nemusíte nic zdlouhavě učit, ale citlivost myši by mohla být lepší. Místy jsem měl i po čase poměrně veliké problémy s manévrováním s kuchařem a několik koček mi propadlo do lávy, aniž bych na tom nesl hlavní podíl. Daný koncept je jistě zajímavý, ale jak už to u většiny her od Experimental Gameplay, příliš dlouho vám nevydrží. Vyzdvihnout musím naprosto vynikající rockovou hudbu, která se do pekla skvěle hodí.

Cacodemon's Barbecue Party in Hell je v samotném závěru lehce nadprůměrnou arkádou, na které vás nejvíce zaujme výtečná pekelná muzika. Koncept také není úplně k zahození, ale delší dobu vás u obrazovek neudrží.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz