Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CaiCroc Adventure - zachraňte princeznu

  12:00aktualizováno  9:30
Když je překrásná princezna v nesnázích, neodolá téměř žádný počítačový hrdina a to včetně tohoto krokodýla. Pomozte mu projít řadou misí a nasbírat co možná nejvíce drahokamů.
50

CaiCroc Adventure

Platforma: Freeware
Výrobce: Nicholas

Stáhnout

Caicroc AdventureCaiCroc Adventure se umístil na pátém místě zahraniční soutěže, která vzhledem k nízkému finančnímu ohodnocení nebyla zrovna přecpaná herními projekty. Ostaqtně na celkové páté místoi z osmnácti se dostala hra, která vás na zadek rozhodně neposadí a nejspíše ani nijak hlouběji nezaujme.

Ostatně první dojem také není nijak hvězdný. Jedná se o klasickou 2D adevtnuru viděnou zboku vytvořenou v programu gamemaker s opravdu chudými sprity. Celkové prostředí totiž detaily zrovna nepřekypuje, vše je hranaté, ne zrovna pěkně vymodelované a oku nepříliš lahodící. Levely jsou navíc výhradně pouze v oblasti jediné obrazovky a koční poměrně záhy. Jejich projít je otázkou několika málo sekund a obtížnost překážek je navyšována opravdu pozvolna. To se v pozdějších fázích odrazí ve vkrádajícím se stereotypu – ale nepředbíhejme.

Caicroc Adventure

Cílem tedy bude ovládat malého krokodýlka na jeho cestě za záchranou krásné princezny, přičemž všichni, kdo se o to doposud působili, padli kdesi na cestě mrtvi. Ani to ale tohoto hrdinu neodradilo a tak nám autoři musí příběh trochu lajdácky prezentovat přes otevřené okno s ikonkou OK, kde se navíc nachází asi jen dva řádky textu. Pokud jste fanoušci stručných sdělení, nejspíše to oceníte. Já bych ale tuto část hry bez váhání označila za odfláknutou.

A tím se dostáváme až k leveldesignu. Většině misíé je vytvořena malými stupínky, čili schody, po nichž se budete dostáívat do vyšších částí levelu. K tomu jsou zde také žebříky, po nichž se šplhá ještě snCaicroc Adventureáze. Cílem je vždy se dostat až ke zlatému poháru, který značí postup do dalšího levelu. Kromě toho musíte sbírat třeba i drahokamy a vyhýbat se nepřátelům. Co mi přišlo trochu podivné je, že se pohár vedoucí pryč z levelu nacháízel jen pár kroků od začátku zatímco v horním patří bylo ještě velká spousta drahokamů a nepřítel. Vzhledem k tomu že vám ale hra dává na výběr mezi krátkou a dlouhou cestou a z drahokamů nic výrazného nemáte, je jasné, kterou z voleb většina zvolí.

Asi největším problémem, který zkrátka odpustit nelze, je špatná kolize s okolím. Postava se neustále zasekává o zdi při výskoku a ani pohyb po žebříku není zrovna hladký. A vzhledem k tomu, že se vám taková nepříjemnost stane klidně i několikrát na jedné obrazovce, asi velmi brzy CaiCroc Adventure s nelibostí vypnete.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?Najdete na iDNES.cz