Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Calsoon: The Tork, The Witch & The Calsoon - návod

  12:00aktualizováno  4:45
Po přečtení podtitulku hry Calsoon se většině gramotných lidí vybaví jediná asociace, z oblasti tak trochu dětské fantasy. Ano, Calsoon je parodií, ale zároveň také roztomilou a zábavnou adventurou…

Calsoon Seberte noviny ze schránky u chalupy a vejděte dovnitř. Promluvte si s Eggmanem, dostanete úkol najít přísady do lektvaru proti čarodějnici. Jděte k velkému stromu s vosím hnízdem a prozkoumejte křoví. Najdete tam sice hadr s několika mincemi, spadnou vám ale spodky a jen tak tak se zachráníte. Tork odmítá vylézt, takže si počkejte na podivného modrého staříka, který létá kolem, ve správný okamžik hoďte na zem před křoví zlatou minci a až ji bude zkoumat, oberte ho o opasek. Ten pak použijte na již zmíněný hadr a vyrobte si tak nové spodky. Pak již jen znovu klikněte na křoví, abyste se z něj dostali zase ven.

Jděte do vesnice a přečtěte si něco o ostrově v jediné knize, která přežila tornádo. Z keříku si utrhněte jahodu a promluvte si s prodavačem. Kupte si od něj pero a nůžky, kterými vystřihněte kupón z novin, načež ho perem podepište. Zaklepejte na dveře starší dámy a zatímco půjde otevřít, oberte ji o kaktus. Vhoďte podepsaný kupón do schránky. Zpět na mapu. Jděte k hradu a použijte kaktus na prostředního démonického psa. Rozplyne se. Vraťte se k Eggmanovi a vyzvedněte si svou výhru z loterie. Jděte do obchodu a nakupte vše, co jde. Vydejte se ke stromu a připravte past na létajícího muže – napněte provaz mezi strom a keř. Až spadne, vezměte si jeho čapku.

CalsoonVraťte se do obchodu a vyměňte s prodavačem čapku za poslední květinu na ostrově. Tak dlouho si u něj dávejte pepsi, až už žádnou nebude mít. Pak jděte k vosímu hnízdu – vosy vám samy naskáčou do inventáře. Na hnízdo připevněte kohoutek a natočte si med do skleničky. Pak zakřičte do skály – spadne z ní trochu sněhu a vy si ho budete moci nabrat. Teď máte všechny ingredience nezbytné k vyrobení nápoje – vraťte se tedy k Eggmanovi. Vyrobí vám nápoj, bude ale třeba dostat se přes dva zbývající psy do hradu.

Na toho vpravo použijte vosy, s tím levým vám bude muset pomoci Eggman, zajděte tedy za ním ještě jednou a požádejte ho o pomoc. Dá vám míček, se kterým budete moci zaujmout posledního a proplížit se za jeho zády do hradu. Udělejte to tedy. Bohužel je zamčeno – a Eggman se kamsi vytratil. Seberte vajíčko ze stolu a dejte ho pod poslední slepici. Uvidíte Eggmana, kterak se schoval v křoví. Nastražte na něj past pomocí krabice a čokoládových vajíček, která jste si již dříve koupili v obchodě.

S chyceným mini-Eggmanem jděte k hradní bráně a použijte ho na dveře – odemkne vám z druhé strany. Podívejte se na trubky napravo od dveří a udělejte do nich malou díru perem. Uslyšíte, že se někdo – nejspíše tedy čarodějnice – sprchuje, a tak do trubky rychle nalijte kouzelný lektvar. Čarodějnice je mrtvá a Tork se může vrátit domů, gratuluji!

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz