Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cannon Belly Man: Werewolf Defence! – dělo místo žaludku

  12:00aktualizováno  1:14
Znáte hru Phobia? To je ta, ve které zbavujete svět stovek monster, která se na vás valí ze všech stran. Cannon Belly Man je podobného ražení. Není však zdaleka tak hororový a na to, že bojujete o holý život a vyhrát nemůžete, má docela veselou atmosféru.
50

Cannon Belly Man

Platforma: Freeware
Výrobce: Phizzy

Stáhnout

Cannon Belly ManVypadalo to na obyčejný klidný den. Cannon Belly Man si zrovna užíval klidné chvíle nákupů v obchodě (v takovém co má na dveřích cedulku upozorňující, že vstup mladším 18 let zakázán a zrcadlová skla), když tu náhle, z ničehož nic, začaly dovnitř proudit tisíce vlkodlaků. A nikdo se jich neptal na věk. Cannon Belly Man neměl tušení co chtějí, ale velmi rychle s rozhodl nezjišťovat to a utekl do skladu. Jak brzo zjistil, nebyl to dobrý nápad. Byl v malé místnosti, ze všech stran obklopen zuřivými vlkodlaky. V tu chvíli si uvědomil, že umře. Ale než se tak stane, vezme sebou do horoucích pekel co nejvíc těch chlupatých potvor.

Příběh je vskutku krátký. Jestli bude taková i hra, záleží už jen na vás. O co tedy půjde? V první řadě o váš život. V roli Cannon Belly Mana se ocitnete uprostřed malé místnosti, do které sice vede osm vchodů, ale cesta ven je jen jedna. V rakvi. Sotva se rozkoukáte, vběhne do skladu první vlkodlak. Oslizlá, chlupatá a uslintaná potvora s tlamou plnou opravdu ostrých zubů. To vám řekne vaše představivost. Ve skutečnosti je vlkodlak reprezentován jen rukama a hlavou s červenýma očima. Asi tolik toho totiž vidíte při pohledu z ptačí perspektivy. A tento Cannon Belly Man vlkodlak má opravdu špatný den. Hlavně proto, že mu vzápětí přistane na čenichu dělová koule a rozmázne ho, až z něj na podlaze zbude jen krvavý flek. Vy jste totiž Cannon Belly Man. Muž co má místo břicha dělo. A to vám dává v boji s hordou vlkodlaků jistou výhodu. Většinu hry tedy budete kličkovat mezi změtí zubů a drápů a střílet dělové koule na všechny strany.

Do této relativně jednotvárné činnosti vnesou trochu oživení dva powerupy, které se čas od času objeví na zemi. Jedním z nich je králíček. Ty můžete sbírat i do zásoby, ale většinou je rádi vypustíte hned, jak budete mít prostor. Králíček totiž spolehlivě přitáhne pozornost všech vlkodlaků v okolí a ti, místo aby se bezhlavě vrhali na vás, půjdou po tom malém a bezbranném stvoření. Budete tak mít trochu času. Ale jen trochu, páč králíček nevydrží dlouho čerstvý. Druhý powerup je o hodně zábavnější. Jakmile ho seberete, změníte se v ježatou stříbrnou kouli. A vlkodlaci, hehe, jsou na stříbro alergičtí tak moc, až z toho umírají. V tu chvíli lovíte vy je. Ale opatrně, protože až se po chvíli změníte zpět do jedlé podoby, Cannon Belly Man nebylo by dobré být uprostřed skupinky rozzuřených vlkodlaků. Na celý boj máte všeho všudy tři životy, tak si jich važte. Další se objeví na podlaze pokaždé, když zlikvidujete 75 vlkodlaků. A to je dost. Asi si teď říkáte, k čemu je to dobré, když stejně musím zemřít? Je to dobré k dosažení vysokého skóre. To narůstá s každou další mrtvolou a na konci hry ho můžete poslat do online žebříčku.

Po technické stránce na tom hra není nejlépe. Grafika je jednoduchá, ale na druhou stranu, taková hra jako Cannon Belly Man ani jinou nepotřebuje. To ozvučení je lepší. Zvuky ve hře jsou průměrné, avšak autorova originální „hudba“ z menu stojí za poslech. Nemluvě o srdceryvném nářku hrdinovy hlavy. Od této hry nečekejte zázraky. Je dobrá tak pro desetiminutové pobavení, ale třeba vás zaujme.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz