Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cannon Belly Man: Werewolf Defence! – dělo místo žaludku

  12:00aktualizováno  1:14
Znáte hru Phobia? To je ta, ve které zbavujete svět stovek monster, která se na vás valí ze všech stran. Cannon Belly Man je podobného ražení. Není však zdaleka tak hororový a na to, že bojujete o holý život a vyhrát nemůžete, má docela veselou atmosféru.
50

Cannon Belly Man

Platforma: Freeware
Výrobce: Phizzy

Stáhnout

Cannon Belly ManVypadalo to na obyčejný klidný den. Cannon Belly Man si zrovna užíval klidné chvíle nákupů v obchodě (v takovém co má na dveřích cedulku upozorňující, že vstup mladším 18 let zakázán a zrcadlová skla), když tu náhle, z ničehož nic, začaly dovnitř proudit tisíce vlkodlaků. A nikdo se jich neptal na věk. Cannon Belly Man neměl tušení co chtějí, ale velmi rychle s rozhodl nezjišťovat to a utekl do skladu. Jak brzo zjistil, nebyl to dobrý nápad. Byl v malé místnosti, ze všech stran obklopen zuřivými vlkodlaky. V tu chvíli si uvědomil, že umře. Ale než se tak stane, vezme sebou do horoucích pekel co nejvíc těch chlupatých potvor.

Příběh je vskutku krátký. Jestli bude taková i hra, záleží už jen na vás. O co tedy půjde? V první řadě o váš život. V roli Cannon Belly Mana se ocitnete uprostřed malé místnosti, do které sice vede osm vchodů, ale cesta ven je jen jedna. V rakvi. Sotva se rozkoukáte, vběhne do skladu první vlkodlak. Oslizlá, chlupatá a uslintaná potvora s tlamou plnou opravdu ostrých zubů. To vám řekne vaše představivost. Ve skutečnosti je vlkodlak reprezentován jen rukama a hlavou s červenýma očima. Asi tolik toho totiž vidíte při pohledu z ptačí perspektivy. A tento Cannon Belly Man vlkodlak má opravdu špatný den. Hlavně proto, že mu vzápětí přistane na čenichu dělová koule a rozmázne ho, až z něj na podlaze zbude jen krvavý flek. Vy jste totiž Cannon Belly Man. Muž co má místo břicha dělo. A to vám dává v boji s hordou vlkodlaků jistou výhodu. Většinu hry tedy budete kličkovat mezi změtí zubů a drápů a střílet dělové koule na všechny strany.

Do této relativně jednotvárné činnosti vnesou trochu oživení dva powerupy, které se čas od času objeví na zemi. Jedním z nich je králíček. Ty můžete sbírat i do zásoby, ale většinou je rádi vypustíte hned, jak budete mít prostor. Králíček totiž spolehlivě přitáhne pozornost všech vlkodlaků v okolí a ti, místo aby se bezhlavě vrhali na vás, půjdou po tom malém a bezbranném stvoření. Budete tak mít trochu času. Ale jen trochu, páč králíček nevydrží dlouho čerstvý. Druhý powerup je o hodně zábavnější. Jakmile ho seberete, změníte se v ježatou stříbrnou kouli. A vlkodlaci, hehe, jsou na stříbro alergičtí tak moc, až z toho umírají. V tu chvíli lovíte vy je. Ale opatrně, protože až se po chvíli změníte zpět do jedlé podoby, Cannon Belly Man nebylo by dobré být uprostřed skupinky rozzuřených vlkodlaků. Na celý boj máte všeho všudy tři životy, tak si jich važte. Další se objeví na podlaze pokaždé, když zlikvidujete 75 vlkodlaků. A to je dost. Asi si teď říkáte, k čemu je to dobré, když stejně musím zemřít? Je to dobré k dosažení vysokého skóre. To narůstá s každou další mrtvolou a na konci hry ho můžete poslat do online žebříčku.

Po technické stránce na tom hra není nejlépe. Grafika je jednoduchá, ale na druhou stranu, taková hra jako Cannon Belly Man ani jinou nepotřebuje. To ozvučení je lepší. Zvuky ve hře jsou průměrné, avšak autorova originální „hudba“ z menu stojí za poslech. Nemluvě o srdceryvném nářku hrdinovy hlavy. Od této hry nečekejte zázraky. Je dobrá tak pro desetiminutové pobavení, ale třeba vás zaujme.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz