Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cantrip je pohádka, jak se patří a vypadá jako film Tima Burtona

  20:00aktualizováno  20:00
Krásná stuha, velmi kvalitně vypadající balící papír a uvnitř i zábavný obsah, který potěší. To je dárek v podobě Cantrip.
90

Cantrip

Platforma: Freeware
Výrobce: Sons of Sam

  • zajímavý nápad
  • stylizace a grafika vůbec
  • mohlo by to být i delší

Stáhnout

Jako pohádka vyprávěný příběh malého chlapce, který je nucen vydat se za záchranou své mladší sestřičky ze spárů ohavné čarodějnice. To však není tak jednoduché, protože je stižen kletbou a samovolně přitahuje kovové předměty. Cantrip v sobě kombinuje prvky logické, akční a arkádové hratelnosti a představuje velmi příjemný, originální a mimořádně osobitý výlet do trošku jinak interpretované klasické pohádky jako z pera bratří Grimmů.

Cantrip


Bylo nebylo, na skládce metal šrotu, která se táhla daleko předaleko až tam, kam lidské oko mohlo dohlédnout, žily dvě děti: Bratříček a jeho sestřička. Protože osud k jejich mladým životům nebyl mnoho štědrý, velmi záhy osiřely a musely se protloukat životem svou vlastní cestou. Den za dnem, od rána do večera na skládce sbíraly prázdné plechovky, které na konci každého dne mohli směnit alespoň za kousek jídla a místo, kam by mohli uložit své ospalé, znavené hlavy.

Jednoho dne, když se naši malý hrdinové zase rozeběhly po vrakovišti, uviděly cosi, z čeho málem vykřikly radostí: Poklad. Nákupní košík plný cenných plechovek. I daly se děti do tance a vesele, za doprovodu broukané písničky, se daly do sbírání. V tom se však objevila ošklivá čarodějnice a povídá: „Kdo mi to tu krade moje plechovky od sardinek?“ Děti se dušovaly, že nevěděly, že poklad z plechovek, které někdo zcela evidentně sesbíral dohromady vůbec někomu patří. Čarodějnice však byla neoblomná. Malou sestřičku sebrala, bratříčka proměnila na živý magnet, který přitahoval všechno kovové v dosahu a pak zmizela. Jaké to neštěstí je to postihlo.

Cantrip
Cantrip


Nic naplat, čarodějnice zdá se (ať už byl její vztek jakkoliv oprávněný) udělala jednu chybu. Neuvědomila si, jak velký geroj v malém chlapci dřímá. Nyní, když se naučil, jako svoje magnetické schopnosti ovládat, jde si pro krvavou pomstu. K tomu mu slouží vlastnost na krátkou chvíli kolem sebe vyvolat jakési obrácené magnetické pole, při čemž se kovové předměty, které normálně chlapec přitahuje jako lékárna důchodce, odmrští do všech směrů od něj. To lze používat i k boji. Předměty, které se na našeho malého hrdinu „nalepí“ snižují postupně jeho pohyb, ale zvyšují jeho hmotnost, na čemž jsou založeny některé hádanky.

Cantrip
Cantrip


Kromě velmi pěkně fungujícího a originálního nápadu, na kterém hra staví, je hodná ocenění také pro svoji stylizaci. Jak již říká nadpis, celá Cantrip působí jako převyprávění klasické pohádky o Jeníčkovy a Mařence v šíleném podání geniálního, nebo geniálním podání šíleného Tima Burtona. Černobílá grafika v kombinaci s občasným prosvítáním jiných barev (především červené ve formě krve) je natolik stylová, až si z toho občas někdo sedne na zadek.

Cantrip
Cantrip


Cantrip je skvělou záležitostí. Třebaže není nikterak dlouhý, tu asi půl hodinku, kterou při jeho hraní strávíte si naprosto užijete. Vtipný a originální obsah v hezkém a stylovém balení, to je dárek, jakého se pod Vánočním stromkem dočká jen velmi omezené procento lidí. Proč si tedy nezpůsobit radost alespoň v podobě skvělých Cantrip?

Verze pod tlačítkem "stáhni" je pro Windows 32bit. Zde jsou linky pro alternativní systémy:

Verze pro Windows 64bit: Odkaz

Verze pro Mac OS X: Odkaz

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...Další z rubriky

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

The Basement's Calling

Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...

Svým věznitelům ve Stoneshard Prologue to vrátíte i s úroky

Stoneshard

Stoneshard začíná nenápadně, ale při jeho hraní brzy zjistíte, že se doslova nemůžete odtrhnout od obrazovky. A to i...Najdete na iDNES.cz