Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Canyon Run - závody ve 3D

  12:00aktualizováno  2:03
Chcete si užít závody futuristických raket v kaňonu s mnoha nebezpečími? Canyon Run je pro vás tedy tou pravou hrou. Průlety mezi stěnami se vám jistě zvedne adrenalin.
70

Canyon Run

Platforma: Freeware
Výrobce: Kreation software

Stáhnout

canyonrun1

Canyon run trochu připomíná závody raket z Hvězdných válek. Můžete si tak na vlastní kůži vyzkoušet poměrně originální hru, ve které nejvíce oceníte rychlé reakce a briskní rozhodování.

Před spuštěním hry si můžete vybrat jednu ze čtyř raket. Každá raketa má jiné vlastnosti. Některá má vysokou rychlost, ale hůře se ovládá, jiná disponuje vysokým zrychlením, ale malou maximálkou, jedna z raket má zcela vyrovnané atributy. Ve hře se nachází celkem pět map, ale na začátku hry vám bude přístupná pouze jedna z nich. Ostatní odemknete tak, že na předchozí mapě porazíte soupeře a dorazíte do cíle jako první. Také platí, že na každou mapu se nejlépe hodí jiná raketa. Soupeříte se čtyřmi jinými raketami a společně prolétáváte vytyčenou cestu kaňonem. Nad kaňon vyletět nemůžete, čímž je zamezeno podvodům a zkracování cesty. Trasa kaňonu je různorodá. Užijete si dlouhých a rychlých rovinek, stejně jako prudkých zatáček a šikan. Pokud narazíte do stěny kaňonu, canyonrun2explodujete, budete na mapě vráceni o kus zpět, ale můžete v závodu pokračovat dále. Vaší bouračkou však ztratíte cenné vteřinky. Pokud v nízké rychlosti pouze lehce narazíte do stěny kaňonu, jenom budete vyvedeni z rovnováhy. Při průletu si také musíte dávat pozor na palivo, které můžete volně v určitých místech kaňonu doplňovat.

Grafika Canyon run je kompletně ve 3D a vizuální pojetí je vcelku ucházející. Rakety a jejich trysky vypadají pěkně, příjemný je i fakt, že každý z pěti levelů je poměrně značně odlišný, takže nepřichází po chvilce na scénu stereotypní podívaná. Vykreslování textur však není úplně ideální a mnohdy tak před sebou můžete vidět nejasný terén, který vám ztěžuje rozhodování, jakou cestou se vydat. Hratelnost je velmi dobrá.canyonrun3 Zpočátku si sice budete muset chvilku zvyknout na ovládání, které není těžké, ale zabere nějaký čas, než se naučíte raketu dostatečně dobře ovládat. Jakmile však tento úkol zvládnete, budete se létáním už jenom bavit a soupeře po pár minutách necháte daleko za vámi. Při letu platí jedno podstatné pravidlo. Nebourejte. Ztrácíte tím opravdu hodně. Plynulost hraní byla bezproblémová a rychlost sice místy zběsilá, ale to je jenom ku prospěchu. Také musím připočítat velmi pěkné ozvučení.

Jestliže si chcete užít podařený simulátor ve 3D grafice, poslouží vám Canyon run velmi dobře. Nabízí kvalitní hratelnost a na nebezpečné průlety kaňonem budete ještě rádi posléze vzpomínat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz