Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Captain Mullet - osvoboďte si manželku

  12:00aktualizováno  8. října 8:51
Parta chuligánů vám unesla vaši ženu a protože ji nesmírně milujete, rozhodnete se ji najít a vysvobodit ji. Těch výtržníků je mnoho a vy jste jako sám voják v poli, takže se budete muset pěkně ohánět. Navíc nemáte žádné kloudné zbraně, jedinou vaší zbraní je vaše pěst a plechovky plné našeho národního moku, tedy piva, kterých na své pouti naštěstí nalézáte dostatečné množství.

Blip a Blop

Platforma: Freeware
Výrobce: Michael Morgan

Stáhnout

Captain Mullet

Příběh této hry je velice jednoduchý, dalo by se řící, že až velmi prostý. Vaši manželku, kterou velice milujete, vám unesla parta rošťáků, což se vás nelibě dotklo a hodně podráždilo. Jako pomstychtivý a milující vzorný manžel se rozhodnete akt pomsty vzít do vlastních rukou, manželku najít a přivést si ji zpět. Aby se vám to ale povedlo, musíte se poprat se všemi chuligány ve žlutých tričkách a zlikvidovat je všechny, je jich opravdu mnoho a stavějí se vám do cesty. Kdyby jenom to, ale oni po vás ještě navíc házejí kameny a tak vás zraňují. Vy ale nemáte na svoji obranu a na útok proti nim nic jiného, než svoji vlastní pěst a házet po nich a tak se jich zbavovat můžete ještě plechovky piva, které po cestě nalézáte.

Bránit se můžete tedy pouze vlastními pěstmi, nebo se přepnout na ukazatel piva. Potom máte dvě možnosti, buďto po pankáčích plechovky házet, nebo po nich z plechovek pivo stříkat. Abych pravdu řekla, tato vaše zbraň není moc účinná, kameny, které po vás pankáči házejí jsou pro vaše zdraví daleko škodlivější a každý zásah kamenem vám ubere notnou dávku vašeho zdraví.. Naštěstí ale máte možnost si své zdraví znovu upevňovat a jak jinak, než plechovku s pivem rychle vypít. Pivo nacházíte ve dvou podobách, buďto je uloženo v pivní base a při jejím sebrání obdržíte 24 plechovek, nebo je na platě a v tomto případě si seberete 6 plechovek tolik potřebného piva.

Captain Mullet

Pokud chcete vaši manželku skutečně osvobodit, je nutné najít hlavního šéfa pankáčů, který má u sebe klíče od brány hradu, ve kterém je vaše milovaná choť uvězněna. Poznáte ho podle červeného trička, ostatní mají žlutá. Tento zmetek má však mnohem tužší kořínek, než jeho povedení kumpáni, takže je velmi obtížné ho zcela zlikvidovat. Pokud však chcete získat klíče od brány hradu, nezbyde vám nic jiného, než ho také poslat do věčných lovišť a klíče mu sebrat. Zpočátku se mi zdálo likvidování pobudů velmi obtížné, dokonce až nemožné. Chce to ovšem si pořádně procvičit a vyzkoušet obranné a útočné pohyby vaší postavičky, abyste se naučili, jakým způsobem co nejlépe a nejrychleji pankáče likvidovat.

Captain Mullet

Hra je provedena v 2D grafické úpravě a po pravdě řečeno, zdála se mi tato grafika téměř odbytá. Hudební doprovod vůbec neexistuje a připadalo mi, že zvukové efekty moc do koncepce celé hry nějak nezapadají. Ale je to jen můj dojem, nemusíte se mnou souhlasit. Údaje, které potřebujete pro vlastní hraní, máte po celou dobu hry před sebou na vaší obrazovce vlevo nahoře. Je tam množství vašeho zdraví, pak ukazatele vašich zbraní, které si můžete mezi sebou přepínat, jsou to vaše pěst a plechovky piva. Popis ovládání se vám objeví hned při spuštění hry, je ovšem bohužel v angličtině, můžete si ho ale kdykoliv vyvolat použitím návodu pomocí klávesy F2 (opět v angličtině).

Největší nedostatek této hry však vidím v tom, že úvodní poučení o ovládání hry trvá velmi dlouho, což mne velmi rozčilovalo. Copak o to, napoprvé se to dá ještě vydržet, ale kámen úrazu je v tom, že pokud vás pankáči ukamenují a příjdete tak o život, musíte si toto úvodní poučení přetrpět pokaždé znovu. Myslím si, že toto si mohla autorka této jinak vcelku dobré hry, odpustit. A to je vše, vážení přátelé, můžete se pustit do osvobozování vaší milované ženy.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz