Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Captain Pork's World of Violence

  12:00aktualizováno  1. května 9:36
Že násilí nic nevyřeší, to je známá věc, nicméně, pokud je jen součástí počítačových her, může to být docela zábava. To je ostatně i případ nového přírůstku v našem herním archivu, jehož prostřednictvím si zabojujete v podzemních arénách.

Captain Pork's World of Violence

Platforma: Freeware
Výrobce: Captain Pork

Stáhnout

Captain Pork's World of ViolenceJak vidno, dnešní hra má násilí už přímo v názvu, takže příznivci logických her a jiných podobných žánrů zřejmě s nepořízenou přejdou na nějakou jinou stránku. Nicméně, my ostatní se můžeme vrhnout do víru bitvy. A o co vlastně ve hře jde? Na to jistě přijdete sami. Stačí když řeknu, že hra začíná okamžikem, kdy je do arény teleportován určitý počet lidí a robotů. Podobné schéma určitě znáte z nespočtu jiných her, takže víte, co se v takových arénách sluší a patří – nakopat všem ostatním... ehm, řekněme raději: „eliminovat ostatní hráče“. :) Nicméně, každá aréna může být jiná. V Captain Pork's World of Violence (dále už jen CPWoV) to jsou spleti podzemních chodeb, kterými můžete nejenom procházet (aby také ne), ale i sami je hloubit. Uvidíte-li tedy protivníka, nejsnazší cesta, jak se k němu dostat, je vyhloubit si k němu chodbu. To ovšem platí za předpokladu, že on na vás zatím počká. V praxi je ale tento předpoklad většinou chybný, takže stejně nakonec dojde i na honičky v již prokopaných částech arény. Když už je pak zemina z velké části vyhloubena, musí hráč často řešit otázku, jak se dostat na vyvýšená místa. K tomu slouží buď lano s kotvou, jímž se můžete přitáhnout prakticky kamkoliv, nebo jetpack.

Otázku, jak se dostat k soupeřům, jsme tedy již vyřešili, ale to je jen první část problému. Druhý krok je ještě o něco zajímavější, neboť v něm přijdou ke slovu zbraně mnoha druhů i velikostí. K dispozici budete mít něco kolem čtyř desítek kousků (ano, čtete správně). Setkáte se tak s poměrně neškodnými hračkami, jako jsou pistole nebo obyčejné granáty, stejně jako s účinnějšími zbraněmi, mezi které patří různé typy brokovnic, tříštivé granáty, bomby, laserové zbraně, rakety a kulomety všech ráží i kadencí. Zastoupena jsou i opravdová zkázonosná zařízení, jako je plasmový kanón nebo nukleární bomba. Zbraně se přitom v aréně objevují náhodně, takže se k nim často budete muset prokopávat. Kromě zbraní se pak setkáte i s obvyklými lékárničkami, štíty apod.

Captain Pork's World of ViolenceVelice příjemnou stránkou CPWoV jsou opravdu široké konfigurační možnosti, takže si lze vlastnosti hry přizpůsobit přesně „podle vkusu každého soudruha“. Samozřejmě si lze nastavit různé časové nebo score-limity, ale kromě toho můžete měnit i fyzikální vlastnosti simulace, počáteční charakteristiky hráčů, účinnost zbraní i četnost jejich výskytu. Zapomenout nesmím ani na automatické protivníky, kteří mohou nahradit živé protihráče nebo naopak doplnit sestavu, pokud třeba chcete hrát v týmech.

Co se týče grafického zpracování, to dnes zřejmě příliš neoslní, i když určitě není špatné. Výhodou je minimálně to, že by hra měla bez problémů fungovat i na hodně slabých sestavách. Dění ve hře budete pozorovat ve 2D grafice, v pohledu z boku, takže povětšinou budete mít dobrý přehled o aktuální situaci. Ovládání hry je realizováno pouze přes klávesnici, což určitě není ideální způsob. Je totiž dost obtížné zaměřit zbraň na pohybující se cíl. Že byste se při střelbě mohli zároveň i sami pohybovat, na to můžete s klidem zapomenout. Přesto i s touto vadou na kráse je CPWoV povedenou a velice komplexní hrou, která vás jistě bude bavit. Sami pak navíc objevíte ještě spoustu dalších věcí, o kterých jste se v této recenzi nedočetli. Holt, bylo toho příliš. :)

Autor:


Témata: Raketa, Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz